Путінський військовий літак “через погану погоду” порушив простір Литви

Російський військовий пасажирський літак Ту-134 минулого тижня через погані погодні умови увійшов в повітряний простір Литви.

Про це повідомили в Міністерстві оборони Литви, – пише Укрінформ.

“5-11 серпня винищувачі НАТО, які здійснюють місію повітряної поліції НАТО в країнах Балтії, зробили 9 вильотів з метою виявлення і супроводу військових літаків Російської Федерації в міжнародному повітряному просторі над Балтійським морем”, – йдеться в повідомленні.

Уточнюється, що в основному, це були російські винищувачі. Деякі з них не підтримували радіозв’язку, не представили план польоту, або летіли з відключеним радіолокаційним відповідачем.

Найбільш помітний інцидент стався 6 серпня, коли в повітряний простір Литви увійшов російський військовий пасажирський літак Ту-134. Його зустріли і супроводили винищувачі повітряної поліції НАТО. Літак летів з включеним радіолокаційним ретранслятором, мав план польоту і підтримував радіозв’язок з Регіональним центром управління повітряним рухом. “Порушення повітряного простору сталося через погану погоду, і пілот літака попередив про це”, – пояснила прес-секретар Міноборони Аста Галдікайте.

Місія повітряної поліції НАТО в країнах Балтії здійснюється авіапатрулем, що базуються в Литві та Естонії.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *