Президент відсторонив від посади генпрокурора Венедіктову і усунув главу СБУ Баканова

Президент України Володимир Зеленський відсторонив від посади генерального прокурора Ірину Венедіктову і усунув главу СБУ Івана Баканова.

Глава держави відсторонив Венедіктову від виконання обов’язків генерального прокурора відповідно до частини другої статті 11 Закону “Про правовий режим воєнного стану”.

Іншим указом Зеленський поклав виконання обов’язків генерального прокурора на заступника генпрокурора Олексія Симоненка. Виконувати обов’язки очільника СБУ буде перший заступник керівника цього відомства Василь Малюк.

У зверненні до укранців Володимир Зеленський сказав, зокрема: “Конкретні дії та будь-яка бездіяльність кожної посадової особи в секторі безпеки і в правоохоронних органах будуть оцінені. Відповідна інспекція правоохоронних органів вже має перші результати й буде продовжуватися далі.

Станом на сьогодні зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів. У 198 кримінальних провадженнях відповідним особам повідомлено про підозру. Зокрема, понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території та працюють проти нашої держави.

Такий масив злочинів проти основ національної безпеки держави та звʼязки, які зафіксовані між працівниками силових структур України та спецслужбами Росії, ставлять дуже серйозні запитання до відповідних керівників. Кожне з таких питань отримає належну відповідь. Сьогодні я ухвалив рішення про відсторонення від посади Генерального прокурора та про усунення голови Служби безпеки України”.

Редакція

Редакція “Українського репортера”