Президент Петро Порошенко виступив у Верховній Раді зі щорічним посланням (відео)

Ми вибралися із прірви, але лише один неправильний крок може повернути нас назад

Україні вдалося покращити своє становище, але лише один необережний крок може звести нанівець усі зусилля.

Про це сказав Президент України Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище країни, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми вибралися із глибокої, смертельно небезпечної прірви – це наше очевидне досягнення. Ясно й чітко бачимо далеку поки що вершину, яку маємо підкорити, – це наша велика мета. Та ми все ще близько до урвища, можемо схибити і оступитися. Один лише неправильний крок – і ми знову внизу. Це – наш головний ризик», – заявив Порошенко.

Він зазначив, що здобутки і прорахунки, можливості і виклики, сильні й слабкі місця – предмет щорічного послання про внутрішнє та зовнішнє становище.

До 2020 року зростання ВВП сягне 4%

Зростання валового внутрішнього продукту цього року прогнозується на рівні 1,8%, а до 2020 року цей показник має сягнути 4%.

“За підсумками поточного року, зростання прогнозується на рівні 1,8%. Ми очікуємо прискорення зростання економіки до 4% у 2020-му”, – сказав голова держави.

За його словами, ВВП зростає вже шість кварталів поспіль – після чотирнадцяти кварталів падіння.

Крім того, Порошенко нагадав, що минулого тижня агентство Moody’s підвищило кредитний рейтинг України.

Президент переконаний, що цьому зростанню економіки сприяли жорсткі антикризові кроки, макрофінансова стабілізація, зниження податкового навантаження на бізнес, дерегуляція, відкриття нових зовнішніх ринків та інші заходи.

За півроку український експорт до ЄС зріс на 23%

У першому півріччі рівень експорту українських товарів до країн Євросоюзу зріс майже на 23%.

«Днями набрала чинності Угода про асоціацію. Завдяки тому, що Євросоюз ще позаминулого року погодився на тимчасове її застосування, ми вже можемо тішитися такими попередніми її підсумками, як зростання нашого експорту до Євросоюзу. Зокрема, в першому півріччі 2017 року цей екпорт зріс майже на 23 проценти. Частка ЄС у зовнішній торгівлі України становить 40 відсотків – з 2012 року вона зросла на 10 процентів», – сказав голова держави.

На його думку, це свідчить про початок процесу інтеграції української економіки до ринку Євросоюзу, а разом із запровадженням безвізового режиму – про зміну наших геополітичних та цивілізаційних координат.

«Запровадження безвізових поїздок – на даний момент головний підсумок трирічної спільної реформаторської роботи всіх гілок влади і суспільства”, – сказав голова держави.

Президент подякував за це Верховній Раді та уряду, відзначивши їхню спільну роботу.

Місцеві бюджети зросли у два з половиною рази: із 69 до 170 мільярдів

Місцеві бюджети зростають у два з половиною рази: із 69 мільярдів гривень у 2014 році до 170 мільярдів, запланованих на поточний рік.

«Зміни на місцях навряд чи би стали можливими без однієї з ключових наших реформ – децентралізації. Місцеві бюджети зростають у два з половиною рази: із 69 мільярдів гривень у 2014 році до 170 мільярдів, запланованих на поточний рік. Частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті країни наближається до 50%, і, швидше за все, подолає цей рубіж», – сказав Порошенко.

За його прогнозом, загальний обсяг місцевих бюджетів перевищить розмір державного.

За місцевими бюджетами, крім трансфертів, законодавчо закріплені стабільні джерела доходів, частки у загальнодержавних податках і місцеві податки та збори.

Порошенко не виключає ініціювання референдуму щодо вступу до ЄС і НАТО

Президент Петро Порошенко не виключив, що може ініціювати референдум з питань приєднання України до ЄС і НАТО.

Про це він заявив, виступаючи зі щорічним посланням до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Опитування громадської думки показують, що більшість українців підтримують і вступ до Євросоюзу, і приєднання до НАТО.  Я не виключаю, що ініціюю в належний час відповідний референдум, щоби продемонструвати волю українського народу. Усім: і нашим друзям, і агресивній сусідці, і всім українським політикам, щоб за будь-яких політичних розкладів нікому з них не закортіло ревізувати цей курс і звернути на манівці”, – сказав голова держави.

Подальші кроки України на шляху до членства в ЄС

Подальшими кроками України після набуття чинності Угоди про асоціацію з Європейським Союзом є асоціація із Шенгенською зоною, приєднання до Митного союзу ЄС, Енергетичного союзу ЄС, Спільного авіаційного простору та Єдиного цифрового ринку.

Про це заявив Президент Петро Порошенко, виступаючи зі щорічним посланням до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У липні на cаміті Україна-ЄС українська сторона внесла на розгляд керівництва Євросоюзу нові ініціативи щодо стратегічного бачення довгострокового співробітництва. Це є і асоціація із Шенгенською зоною; приєднання до Митного союзу ЄС, Енергетичного союзу ЄС, вступ у дію Спільного авіаційного простору та Єдиного цифрового ринку”, – підкреслив Порошенко.

На його думку, реалізація цих ініціатив фактично перетворить східні кордони України на східні кордони Євросоюзу ще до того, як країна де-юре приєднається до ЄС.

Голова держави переконаний, що внаслідок такої стратегії Україна максимально наблизиться до критеріїв членства в Євросоюзі.

“Україна буде секторально інтегрована з ЄС, майже як будь-яка країна Євросоюзу. І тоді питання про членство стане лише формальним питанням часу”, – наголосив Президент.

Як повідомлялося, 1 вересня у повному обсязі набула чинності Угода про асоціацію України з ЄС.

Суспільство незадоволене життям і владою – Президент

Українське суспільство незадоволене рівнем життям і владою, і це велика проблема.

«Проблеми потребують більшої уваги, ніж досягнення. Факт залишається фактом: суспільство незадоволене життям і владою. В умовах зовнішньої агресії та економічної кризи, гірких втрат і чималих матеріальних збитків відчуття справедливості загострене як ніколи. Люди неначе оголеним нервом реагують на щонайменшу неправду», – сказав Порошенко.

За його словами, внаслідок війни в Україні різко впав рівень життя. Люди вважають: тим, що вони це витримали, поставилися до труднощів із розумінням, народ сумлінно виконує свою частину суспільного договору.

Та цього не можна сказати про “верхи”, які згідно з поширеною  думкою на вівтар спільної перемоги поклали надто мало і не забезпечили зримих змін, підкреслив Президент.

«Недовіра до державних інститутів – нових і старих, – до політиків – владних і опозиційних – переростає в глибокі зневіру, апатію і депресію.  Щоб усунути цю небезпеку, ми повинні негайно дати друге дихання і боротьбі з корупцією, й економічним перетворенням… І прибрати щонайменше підгрунтя для розмов про нібито відкочування реформ і нібито наступ контрреволюції», – наголосив глава держави.

Порошенко закликав Раду ухвалити пенсійну реформу

Президент Петро Порошенко закликав парламент наступного тижня ухвалити пенсійну реформу.

“Я сподіваюся, що наступного тижня Верховна Рада прийме наш спільний проект пенсійної реформи”, – сказав глава держави.

Він підкреслив, що ухвалення пенсійної реформи дасть змогу вже цієї осені збільшити виплати для значної частини пенсіонерів.

Підвищення мінімальної зарплати принесло додатково 11 млрд грн до Пенсійного фонду

Підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень сприяло надходженню до Пенсійного фонду додаткових 11 млрд гривень.

“Уже на початку цього року було ухвалено рішення про збільшення мінімальної зарплати до 3200 гривень. Пам’ятаєте, скільки було критики? Воно себе повністю виправдало зростанням показників легальної зарплати та збільшенням надходжень до Пенсійного фонду на додаткових 11 мільярдів”, – наголосив Порошенко.

Крім того, він нагадав, що цього року також були підвищені зарплати учителям та лікарям.

Українці чекають від влади насамперед зростання доходів – Президент

Уряд має віднайти можливість трансформувати нинішнє незначне підвищення ВВП у прискорений розвиток і впевнене піднесення, бо українці чекають від влади насамперед поліпшення добробуту.

“Уряд має знайти можливості сьогоднішнє мляве пожвавлення ВВП трансформувати в його прискорений і впевнений підйом – у те, що зветься сталим розвитком. Тому, крім таких важливих реформ, як пенсійна, охорони здоров’я, освітня, необхідні рішення, що сприятимуть залученню інвестицій та економічному зростанню темпами, які дадуть змогу нам скорочувати відставання від більш розвинених країн”, – сказав Порошенко.

Водночас, додав він, як передумову слід утримати макроекономічну стабільність і виконувати програму МВФ, без якої Україна виявиться вкрай уразливою, особливо з урахуванням того, що на 2019 рік припадає пік виплат за зовнішніми зобов’язаннями.

“Зменшення безробіття, створення нових робочих місць і, ще раз наголошую, зростання доходів людини – це те, що люди очікують від уряду і від влади в цілому, не надто вдаючись у нюанси конституційного розподілу повноважень”, – підкреслив Порошенко.

На реанімацію системи охорони здоров’я на селі передбачено 4 мільярди гривень

У бюджеті цього року передбачено 4 мільярди гривень на реанімацію системи охорони здоров’я на селі.

«Минулого тижня дав завдання врахувати це при підготовці закону про розвиток сільської медицини. Це буде одним із головних елементів медичної реформи. Вже у бюджеті цього року передбачено 4 мільярди гривень на реанімацію системи охорони здоров’я на селі», – сказав Порошенко.

Він зазначив, не можна відділяти медицину від інших сфер, зокрема інформаційних технологій.

Рада має активно попрацювати до виборів

Верховна Рада має активно попрацювати над реформами до наступних виборів у країні.

«Приблизно за рік країна зануриться у виборчу кампанію. Навесні 2019 – президентські вибори, восени того ж року – парламентські. Це означає, що у нас залишився лише рік для того, щоб активно попрацювати над реформами», – зазначив Порошенко.

За його словами, чим далі країна рухається дорогою змін, тим активніший спротив з боку різних груп впливу – ресурсно забезпеченої меншості у вигляді корумпованої бюрократі.

Як зазначив голова держави, три роки тому він вважав, що реформ хочуть всі, але помилився.

«Противники змін є повсюдно. Чимало їх розсілося на різних гілках влади і у фешенебельних бізнес-офісах… Але не тільки. В кожній системі: правоохоронній, освітній, медичній тощо – зверху й донизу – є великі й впливові групи, яких влаштовує статус кво», – сказав Президент.

Він закликав парламентаріїв активно боротися із цим системним спротивом.

Порошенко пообіцяв, що “не витискуватиме” із Ради земельної реформи

Президент Петро Порошенко пообіцяв “не витискувати” з Верховної Ради земельну реформу, але закликав народних депутатів ухвалити закони, які б зняли побоювання людей щодо питань продажу сільськогосподарської землі.

“Я не збираюся витискувати із Верховної Ради земельну реформу. Але прошу ухвалити – хоча б усно, в умі і в серці, – політичне рішення на її користь, прийняти такі закони, які знімуть всі фобії, наявні на цю тему в суспільстві і серед народних депутатів, які врахують всі застереження та виставлять всі запобіжники, які назвуть чітку дату старту, навіть хай це буде і не сьогодні”, – зазначив голова держави.

За його словами, громадську думку українців щодо земельної реформи наразі сформували популісти.

Порошенко також зауважив, що земельний ринок і приватизація – два найнадійніших способи швидко залучити в Україну достойний обсяг інвестицій.

Популісти доволі переконливі, поки не зазирнеш у їхні декларації

Популізм у міру наближення виборчої кампанії стає одним з найнебезпечніших викликів для держави.

“Одним із найбільш небезпечних став виклик популізму. Популісти неначе вправні кухарі збивають вершки на хвилі об’єктивного невдоволення людей”, – сказав Порошенко.

Він зазначив, що декомунізація не знищила попиту на комуністичну ідеологію класової ненависті, більш  того, цей попит об’єктивно посилився внаслідок соціально-економічної кризи і поглиблення розриву між багатими та бідними.

Порошенко констатував, що цю електоральну нішу зайняли кілька партій з кола нещодавніх учасників проєвропейської коаліції.

“Над їхніми штабами – синьо-жовті прапори, а от соціальні гасла запозичені із архівів КПУ та Прогресивно-соціалістичної партії. І в ролі захисників народу вони виглядають доволі переконливо – поки не зазирнеш у їхні електронні декларації”, – зауважив Президент.

Президент ветуватиме ініціативи, які послаблюватимуть боротьбу з корупцією

Президент Петро Порошенко ветуватиме будь-які законодавчі ініціативи, якщо вони будуть спрямовані на послаблення боротьби з корупцією.

«Про всяк випадок одразу хочу застерегти окремих народних обранців від намірів ревізувати ті закони, які стали основою для ухвалення нашими партнерами рішення про надання безвізового режиму. Чи то спроби скасувати або зробити непублічним електронне декларування, чи то намагання “підчистити” антидискримінаційні поправки до Трудового кодексу, чи то зменшення повноважень НАБУ або НАЗК, … чи будь-що інше, що ставитиме під загрозу безвіз як одне із наших досягнень, – без вагань ветуватиму такі ініціативи», – заявив Порошенко.

Водночас він визнав, що Верховна Рада була безпосередньою учасницею реалізації плану щодо боротьби з корупцією. Зокрема, коли йшлося про ухвалення відверто некомфортних для народних депутатів рішень, як-от публічне електронне декларування статків і доходів, народні депутати, за словами Президента, проявили здатність приносити власні інтереси в жертву загальнонаціональним.

Корупція залишається великою проблемою

Президент України Петро Порошенко наголосив, що корупція залишається великою проблемою.

«Найболючіше і найскладніше питання – це питання боротьби з корупцією. Якщо говорити мовою Інтернету та соціальних мереж, тут важко поставити хештег «перемога», але й клеймити питання хештегом «зрада» – теж неправильно», – сказав Порошенко.

Він нагадав, що на конкурсній основі під пильним контролем громадськості і за її участі влада створила Національне антикорупційне бюро, Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, Національне агентство з питань запобігання корупції. Зміни відбуваються в Генеральній прокуратурі, Службі безпеки, Національній поліції.

За словами Глави держави, там теж практикуються конкурсні та атестаційні процедури, залучаються кадри з-поза системи, створюються нові управління внутрішнього контролю на кшталт Генеральної інспекції в ГПУ.

Порошенко підтримує проведення міжнародного аудиту антикорупційної політики

Президент України Петро Порошенко просить уряд замовити міжнародній структурі незалежний аудит антикорупційної політики за останні три роки.

“Я підтримую ідею і прошу уряд найсерйознішим чином її опрацювати – замовити поважній міжнародній структурі незалежний аудит нашої антикорупційної  політики за останні три роки. Оцінити її вплив на зменшення корупційних потоків і перекриття різноманітних схем, які процвітали десятиліттями, але були зруйновані за останні роки”, – сказав Порошенко.

Він додав, що боротьба з корупцією – це не лише питання справедливості і торжества закону. “Від її успішності чи навпаки залежать інвестиційний клімат, економічна ситуація, прогрес у вирішенні соціальних проблем”, – наголосив Президент.

Рада встановила рекорд із результативних голосувань за позбавлення недоторканності

Верховна Рада цього скликання встановила абсолютний рекорд із результативних голосувань щодо позбавлення недоторканності народних депутатів.

«До кінця поточної каденції ще більше двох років. А Верховна Рада цього скликання вже встановила абсолютний рекорд із результативних голосувань за позбавлення недоторканності.  Уперше подання надходять не лише на опозиціонерів чи на «нічиїх» позафракційних, але й на депутатів, які є членами правлячих партій та владної коаліції», – сказав Порошенко.

Порошенко закликає внести зміни до Конституції щодо скасування недоторканності

Президент України Петро Порошенко закликав народних депутатів якнайшвидше внести зміни до Конституції, які скасують недоторканність.

«Закликаю, – як ви, напевно, і очікували – внести, нарешті, зміни до Конституції, які скасують недоторканність. Щоб полегшити для вас прийняття цього рішення, щоб у вас не було відчуття, що воно якимось чином спрямоване проти вас, – пропоную ухвалити його із уведенням в дію з 1 січня 2020 року, для депутатів вже нової Верховної Ради», – сказав Порошенко.

Порошенко: Захищати членів своєї команди від обгрунтованих претензій правоохоронців не буду

Президент Петро Порошенко не захищатиме жодну особу зі своєї команди, до якої  правоохоронці матимуть обгрунтовані претензії.

«Відчуваю питання у повітрі – це повною мірою стосується і так званих друзів Президента. Ні у кого із своєї команди, у разі обгрунтованих претензій правоохоронців, адвокатом працювати не збираюся! І таким взагалі не місце в моїй команді», – заявив глава держави.

Він нагадав, що на конкурсній основі під пильним контролем громадськості і за її участю влада створила Національне антикорупційне бюро, Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, Національне агентство з питань запобігання корупції. Зміни відбуваються в Генеральній прокуратурі, Службі безпеки, Національній поліції. Там теж практикуються конкурсні та атестаційні процедури, залучаються кадри з-поза системи, створюються нові управління внутрішнього контролю на кшталт Генеральної інспекції в Генпрокуратурі.

Президент назвав створення Антикорупційного суду невідкладним питанням

Створення в Україні спеціального антикорупційного судового органу є невідкладним питанням.

«Невідкладним є питання створення спеціального антикорупційного судового органу. Цей орган має бути сформований на конкурсній основі із суддів з бездоганною репутацією», – наголосив Порошенко.

За його словами, цей суд має бути залежним лише від закону, але вільним від будь-яких сторонніх впливів, він має відповідати стандартам Ради Європи і Венеціанської комісії, і головне – бути ефективним, а не створеним для галочки.

Також Президент заявляє про необхідність обрати до 20 листопада керівника Державного бюро розслідувань

«Вже кілька разів переносився запуск Державного бюро розслідувань. Ми знову постали перед необхідністю вносити зміни до закону і посувати дед-лайн – 20 листопада. До названої дати слід як мінімум обрати керівника ДБР, який зможе за додатковий перехідний період сформувати і запустити Бюро», – заявив Порошенко.

Крім того, наголосив він, назріло питання про створення Служби фінансових розслідувань. «Цей принципово новий орган не повинен мати права переслідувати окремих підприємців, представників малого, середнього або навіть великого бізнесу… Якщо тільки вони не є організаторами або учасниками схеми системного розкрадання бюджетних коштів чи недоплати податків. Головним у діяльності Служби має стати системна аналітична робота, спрямована на виявлення злочинних схем, їх експертне вивчення», – сказав глава держави.

За його словами, нова Служба повинна мати увесь спектр повноважень для протидії економічній злочинності. Як правоохоронний орган демократичного суспільства, СФР буде повністю незалежною у своїй діяльності, але перебуватиме під повним парламентським контролем, підкреслив Порошенко.

Президент заявив, що правоохоронці повинні взагалі забути про контроль за малим бізнесом. Крім тих випадків, коли є аргументована підозра, а “не конкуренти нашептали”, що певний підприємець задіяний у конкретній шахрайській схемі, зазначив Порошенко.

Як повідомлялося, очікувалося, що конкурсна комісія обере керівника Державного бюро розслідувань і його заступників до липня, а повноцінна робота ДБР розпочнеться з листопада 2017 року.

Служба фінансових розслідувань замінить ліквідовану податкову міліцію.

Поки немає жодних ознак готовності Росії піти з Донбасу і Криму

Україна поки не бачить жодних ознак готовності Росії відступити з Донбасу і піти з Криму, навпаки з’являєтсья дедалі більше доказів підготовки до наступальної війни континентального масштабу.

“Нема поки що жодних ознак, аби Москва готова була відступити з Донбасу чи піти з Криму. А от  доказів її підготовки до наступальної війни континентального масштабу – дедалі більше. Як от, наприклад, – російсько-білоруські навчання “Захід-2017″… Хоча доречніше їх було би іменувати “Антизахід”. Природно, що саме через це, а не з якихось інших причин, ми й посилили контроль на всіх ділянках державного кордону”, – сказав Порошенко.

Він зазначив, що під виглядом “стратегічних командно-штабних навчань” не виключається створення нових ударних угруповань російських військ для вторгнення на територію України. “Сім тисяч платформ із солдатами та технікою наблизилися чи наближаються до наших кордонів… І жодних гарантій, що по завершенні маневрів це все повернеться з Білорусі до Росії”, – зауважив Глава держави.

У цьому контексті він нагадав, що у 2014 році під прикриттям нібито забезпечення безпеки Олімпіади в Сочі Росія розгорнула угруповання для проведення спецоперації із захоплення Криму, а в другій половині липня 2008 року, коли проходили навчання “Кавказ-2008”,  російські війська, що залучалися до маневрів, замість того, щоб із полігонів повернутися до пунктів постійної дислокації, напали на Грузію.

Порошенко зазначив, що теперішні навчання значно масштабніші. “Тільки уявіть, навіть контроль за залізничним рухом на напрямках перекидання військ від акціонерного товариства “Российские железные дороги” передається управлінню військових сполучень департаменту транспортного забезпечення міністерства оборони РФ. Очевидно, Кремль перевіряє, наскільки готові до великої війни із Заходом не лише російські збройні сили, але вся російська держава”, – припустив Глава держави.

Соцмережі є інструментами операцій російських спецслужб проти України

Російські соцмережі є інструментами спецоперацій спецслужб проти України.

«Російські мережі були і залишаються інструментами спецоперацій російських спецслужб у неоголошеній війні проти України. Тому будемо й надалі за ними пильно стежити і скорочувати їхню присутність», – сказав Порошенко.

За його словами, внаслідок запроваджених санкцій проти компаній, які адмініструють російські пошукові системи та соціальні мережі, російські сайти випали із десятки найбільш відвідуваних веб-ресурсів в Україні.

Порошенко обіцяє у 2018 році підвищити виплати для військовослужбовців-контрактників

Торік на службу за контрактом до армії прийшло 69 тисяч військовослужбовців, цього року — ще 25 тисяч.

“Минулого року я прийняв дуже непросте, небезпечне, але дуже правильне рішення – повністю відійти від мобілізації. Основу нашого війська складають військовослужбовці, які добровільно прийшли в армію за контрактом. Протягом 2016 року було прийнято на службу понад 69 тисяч осіб. Цього року, станом на вчора, – ще 25 тисяч”, – сказав Глава держави.

Порошенко запевнив, що наступного року будуть підвищуватися грошові виплати для них залежно від ступеня ризику та складності завдань.

Разом з тим він нагадав, що у 2014–2015 роках було проведено шість хвиль мобілізації, через які пройшли близько 200 тисяч громадян.

Порошенко вважає, що ЄС має купувати російський газ на кордоні України з Росією

Президент Петро Порошенко виступає за зміну умов транзиту російського газу до Європи з тим, щоб Європейський Союз купував газ на кордоні України з Росією, а не на західному кордоні України з ЄС, як це відбувається зараз.

“Ми очікуємо на рішення Стокгольмського арбітражу за позовом Нафтогазу до Газпрому з питань транзиту. У зв’язку з тим, що контракт завершується у 2019 році, наше завдання за допомогою Євросоюзу добитися революційної зміни в організації транзиту. А саме – щоби російський газ європейці купували не на західному, а східному кордоні України. А Україна якісні транзитні послуги надавала не Росії, а Євросоюзу”, – сказав він.

Президент заявив про необхідність активнішого розвитку ІТ-сфери

ІТ-сфера є однією з ключових для економіки України, і її потрібно активніше розвивати.

«У нас теж є можливість схопити за хвіст свою жар-птицю! ІТ-сфера – одна з ключових для економіки України», – сказав Порошенко.

Він нагадав, що в Україні налічується понад 100 тисяч ІТ-фахівців. При цьому 13 українських ІТ-компаній увійшли до ТОП-100 найкращих аутсорсингових фірм світу, а експорт ІТ-послуг у 2016 році становив понад 3% ВВП.

«Хотів би звернути увагу парламенту на прискорення ухвалення законів про електронні комунікації, що стосується перспектив провадження 4G- та 5G-зв’язку; про надання електронних послуг, про удосконалення захисту інтелектуального права і про “хмарні” технології», – додав Президент.

На його переконання, слід перетворити інноваційний потенціал країни на переваги у конкурентній боротьбі на світовому ринку.

Правоохоронці мають посилити контроль за дорожнім будівництвом

Правоохоронні органи мають узяти на особливий контроль дорожнє будівництво, аби запобігти розкраданню коштів, які наступного року буде виділено у безпрецентному обсязі.

«У 2014 році було відремонтовано лише 102 кілометри доріг, цього року план – 3300. Прошу всі наші правоохоронні органи скоординувати зусилля з прискіпливого контролю за дорожнім будівництвом. Безпрецедентне збільшення асигнувань може загрожувати так само багаторазовим зростанням масштабів розкрадання», – сказав Порошенко.

Він додав, що таке збільшення фінансування, а також зміни на місцях навряд чи би стали можливими без однієї з ключових реформ – децентралізації.

Фото: Укрінформ

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *