Посольство США в Україні засудило насильство біля Верховної Ради (+відео)

Під час сутичок 17 грудня біля Верховної Ради України постраждало 17 правоохоронців та двоє мітингувальників (одному із них інший участник протестної акції влучив каменем в голову).

Про це повідомляє МВС. У рамках кримінального провадження тривають невідкладні слідчі дії. Зокрема поліцейські вивчають відеозаписи сутички для встановлення всіх правопорушників. Слідчі готують оголошення підозри трьом активним учасникам події.

Стало відомо також, що Посольство США в Україні критично відгукнулося на цю сутичку, написавши у Твіттері:

“Сполучені Штати підтримують право на мирні протести. Ми засуджуємо насильство щодо поліції й журналістів, яке сталося сьогодні біля Верховної Ради”.

В суспільстві жвавво коментують перипетії жорсткого протистояння біля Ради, в епіцентрі яких були хлопці з Національного корпусу.

Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк стверджує, що поліція жодних силових дій до протестувальників не вчиняла до того моменту, доки не почали встановлювати на вулиці намети й не витягувати каміння з бруківок.

Політолог Олександр Палій говорить, що 17 грудня країна спотерігала профанацію мирного протесту. На його думку, сутички – це бажання відвернути увагу людей від майбутніх конституційних змін, запропонованих владою.

Екс-нардеп, політолог Тарас Чорновіл висловлює версію, що цим жорстким протистоянням біля Ради влада намагається “каналізувати протестний рух” проти зняття мораторію на продаж землі.

Тим часом, очільник парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія говорить, що депутати мають намір створити тимчасову депутатську слідчу комісію щодо розслідування подій 17 грудня.

На фото: 17 грудня 2019 року, Київ, вулиця Грушевського.

Фото “Українського репортера”

https://www.facebook.com/ukrreporter/videos/839014896528799/

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *