Польські правоохоронці затримали журналіста Ткача за репортаж про торгівлю Польщі з росією

Поляки затримали журналіста “Української правди” Михайла Ткача на кордоні біля Білорусі: той знімав про торгівлю між Польщею та диктаторською росією.

Скандальний і ганебний випадок – польські правоохоронці затримали біля польсько-білоруського кордону Михайла Ткача разом із оператором, коли журналіст знімав матеріал про транзит продукції між Польщею та росією і Білоруссю. Відзняті матеріали поляки частково видалили.

Про це розповів Михайло Ткач. Як пише “УП”, “ситуацію вдалося вирішити лише після розголосу та втручання посольства України в Польщі”.

Ось як розуміютю совбоду слова польські представники закону: Михайло Ткач пише: “Біля кордону Польщі із білоруссю до нас під’їхали польські поліцейські і показали значок. Ми показали наші документи і посвідчення журналістські. Вони почали хапати наші камери, обшукувати…

Далі нас привезли у комендатуру. Близько 10 людей почали обшукувати нашу машину, нас, повикидали наші речі на капот, забрали всі картки пам’яті з камер, забрали усі телефони, документи.

На допиті в комендатурі я повідомив, що ми журналісти і сказав, що ми знімаємо, як Польща торгує з росією через Білорусь і як Польща торгує з білоруссю, як сільськогосподарська продукція йде з росії і білорусі в Польщу.

Було видно, що представники польської спецслужби перелякалися. Вони почали мене запитувати, хто ще про це знає, чи знають про це українські можновладці, український уряд. Розпитували, хто наші джерела, як ми про це дізналися, скільки часу ми працюємо над цією темою”.

“У підсумку Ткача та оператора утримували в комендатурі щонайменше 4 години і лише потім відпустили після дозволу “зверху”. Увесь цей час журналістам не дозвляли ні з ким зв’язатися. В польській комендатурі українців допитували не лише поліцейські, а й представники спецслужби. Після того, як журналістам повернули картки пам’яті, стало відомо, що деякі відзняті матеріали були видалені.Також під час обшуку поліцейські пошкодили підзарядку для акумуляторів та спілкувалися виключно польською мовою. У самій комендатурі представники спецслужби розмовляли з українцями англійською.Крім того, українців розпитували, чи будуть вони розповідати публічно, що їх затримували”, – повідомляє “УП”.

Від редакції “Українського репортера” зазначимо: досі немає жодної реакції на цю ганебну подію Міжнародної федерації журналістів, Репортерів без кордонів, а також інших міжнародних журналістських організацій.

Фото ілюстративне. Світлина Associated Press

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *