Як у броварському парку “закопали” 18 мільйонів. Ниточка тягнеться до КОДА?

Під час дороговартісного ремонту броварського парку “Перемога” спрацювала “схема”. Поки що до в’язниці нікого не посадили.

Парк “Перемога” – одне з основних місць відпочинку жителів пристоличних Броварів. Ще зовсім недавно він був окрасою міста – розташований у самому центрі, буквально за 300 метрів від мерії, просторий, із вимощеними доріжками, сучасним дитячим майданчиком, невеличким озерцем, над яким схилилися плакучі верби.

На жаль, то все було в минулому і залишилося лише в спогадах броварчан. Безжальний час нікого не щадить. Як відомо, все руйнується і потребує ремонту. Не є винятком і парк “Перемога” у Броварах. Кореспондентка “Українського репортера” знала, що його ремонтують. І ось з`явилося повідомлення прокурора Київської області Дмитра Чібісова про те, що на папері парк відремонтовано, підписано акти виконаних робіт на суму понад 18 мільйонів гривень, а насправді – там ще роботи непочатий край.

Авторка цих рядків нещодавно побувала у цьому парку. Перше враження – непогане, від входу до невеличкого фонтанчика в центрі парку веде вимощена кольоровою плиткою доріжка, обабіч неї ростуть дуже гарні ялинки.

Проте варто лише зайти трохи вглиб парку – і тут на тебе чекають сюрпризи: рясні зарості кропиви та бур`янів, вибоїни на асфальті, у траві біля дитячого майданчика валяються великі металеві світильники, а складена майже у зріст людини плитка, яка давно вже мала устеляти доріжки, становить загрозу для малюків, що граються поруч.

У парку немає жодної лавочки (їх там повинно бути 69), зовсім мало урн для сміття, світильники не приєднані до електромереж. Ремонтні роботи не ведуться, хіба що кілька чоловіків розвантажують причіп із плиткою.

Броварські комунальники дещо розповіли мені про цей горезвісний ремонт.

– У парку до цього часу доріжки не вимощено плиткою, не завершено електромонтажних робіт: не всі опори встановлено, не скрізь проведено кабелі, і тому парк майже не освітлюється, – розповідає заступниця начальника управління житлово-комунального господарства Тетяна Нагорна. – Проте вини нашої в цьому немає, адже замовником реконструкції виступає департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства облдержадміністрації.

За словами заступниці начальника броварських комунальників, КОДА оголошувала й тендер, щоб обрати генпідрядника, який візьметься за реконструкцію парку. Виграла його фірма “Гарант плюс”. Ініціатором капітального ремонту були броварські депутати.

– Парк закладався ще за часів СРСР, у вісімдесяті роки минулого століття, – говорить Тетяна Олександрівна, – тож у 2015-му й вирішено було звернутися до обласної державної адміністрації і попросити кошти на капітальний ремонт “Перемоги”.

Наше прохання задовольнили частково – 50 відсотків фінансування мало проводитися з обласного бюджету і 50 – з міського. І Бровари, і область повинні виділити зі своїх бюджетів на парк по 9 мільйонів гривень кожний.

На початку 2016 року підготували проект, виділили інвестиції з державного фонду регіонального розвитку. Закінчити роботи мали б у 2016-му.

Наприкінці квітня минулого року на сесії Броварської міської ради прийняли рішення – видати на капітальний ремонт парку “Перемога” із бюджету міста 9 мільйонів 144 тисячі гривень.

– Ці кошти переказали на рахунок Державної казначейської служби Київської області 27 вересня 2016 року, – розповіла начальник фінансового управління Броварського виконкому Наталія Пастернак. – Розпоряджатися ними могли лише відповідні служби облдержадміністрації, вони ж і проводили тендер між організаціями та визначали переможця.

Таким чином генпідрядником робіт з капітального ремонту парку стала фірма “Гарант плюс”. З нею департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства облдержадміністрації уклав договір на проведення ремонту парку.

Що ж до броварських комунальників, то, за словами виконувачки обов`язків начальника управління житлово-комунального господарства Світлани Решетової, їх навіть не повідомили про те, що департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства облдержадміністрації, який є офіційним замовником реконструкції парку, підписав акти виконаних робіт у парку “Перемога” з підрядними і субпідрядними організаціями, хоча мерія також мала б про це знати.

– Дізналися про це випадково, заднім числом, – говорить Світлана Ігорівна, – хоча ми весь час нагадували облдержадміністрації, що потрібно завершувати ремонт парку, запрошували до Броварів і керівника департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Сергія Золіна, і генпідрядника.

Це ж розповіли і заступник начальника Броварського управління житлово-комунального господарства Тетяна Нагорна, і начальник фінансового управління Наталія Пастернак, хоча ніхто з них не показав жодного документа, який свідчив би про те, що представники броварської влади і справді надсилали в облдержадміністрацію офіційні звернення.

Кореспондентка “Українського репортера” поспілкувалася також з міським головою Ігорем Сапожком. Ігор Васильович підтвердив слова своїх підлеглих про те, що замовником ремонтних робіт у парку “Перемога” була облдержадміністрація, що вона оголошувала тендер, що відповідні служби КОДА уклали договори із генпідрядником, а про підписані акти виконаних робіт у Броварах дізналися випадково.

Так це чи ні, сподіваємося, з’ясують правоохоронні органи. “Український репортер” надіслав до Київської облдержадміністрації листа на ім`я Сергія Золіна, в якому попросив чиновника відповісти на низку запитань, пов`язаних з капітальним ремонтом парку “Перемога”, і подати свою версію розвитку подій навколо цього місця відпочинку броварчан.

ТИМ ЧАСОМ

Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало повну перевірку декларації колишнього заступника голови Київської обласної державної адміністрації Олега Міщенка.

За інформацією bihus.info, активісти громадської організації “ТОМ 14” з`ясували, що в декларації чиновника за 2016 рік у розділі “Корпоративні права” нічого не зазначено. Тоді, як за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, Олегу Міщенку належить частка в статутних капіталах ТОВ “В.Т.О.Р. А.” та ТОВ “Інвестиційно-промислова компанія”. Про цей факт юристи bihus.info повідомили в НАЗК і згодом отримали від Національного агентства з питань запобігання корупції відповідь про перевірку декларації чиновника.

Олег Міщенко. Фото із сайту mykyivregion.com.ua

Відразу після цього, 24 липня, Олег Міщенко написав заяву про звільнення за власним бажанням.

Він обіймав посаду заступника голови Київської обласної державної адміністрації з питань житлово-комунального будівництва і архітектури з 20 грудня 2016 року.

У сфері, за яку відповідав Міщенко, були зафіксовані значні порушення. Чиновник КОДА був куратором реконструкції та капітального ремонту низки об`єктів Київської області, зокрема і парку “Перемога” в Броварах.

 

 

Алла ТОПЧІЙ

Фото автора

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *