Парламент звільнив з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмилу Денісову

За це рішення проголосувало 234 депутати, йдеться у новинах.

Раніше речниця фракції “Слуга народу” Юлія Палійчук повідомила, що народні депутати зібрали підписи щодо висловлення недовіри омбудсману Людмилі Денісовій.

Серед причин, як зазначають деякі нардепи із провладної фракції, – незадовільна робота Денісової щодо обміну полоненими.

«Вона була повністю відсутня в процесі обмінів. Не пов’язувалась із переговорною групою, але коментувала дуже активно. І коментувала багато зайвого», – пояснив один із депутатів.

Водночас Денісова ствнерджує: “За моєю інформацією, Офіс президента не влаштовує моя активність як омбудсмана, активна діяльність, спрямована на збирання та аналіз інформації про порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях».

Як відомо,  деякі співробітниці вітчизняни ЗМІ висловили стурбованість та обурення через риторику повідомлень уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової про статеві злочини, скоєні російськими окупантами проти українців під час війни. Десятки журналісток підписали відкрите звернення до омбудсмана із проханням скоригувати комунікацію відповідно до етики поширення такої чутливої інформації.

За деякими даними, на місце Денісової пропонують чотири кандидатури. Це депутати від «Слуги народу» – Микола Тищенко, Мар’яна Безугла та Олександр Качура. Ще один кандидат – уповноважена президента з питань забезпечення прав захисників України Олена Вербицька.

Читайте також: Завдяки втручанню омбудсмана з приватного реабілітаційного центру на Київщині було звільнено іноземця, патріота України

Редакція

Редакція “Українського репортера”