Парламент не підтримав законопроект Зеленського про зміну виборчого закону

Сьогодні Президент України подав на розгляд Верховної Ради два законопроекти про ліквідацію мажоритарної системи і пониження прохідного виборчого бар’єру для партій з п’яти до трьох відсотків. Інший – стосувався процедури публічних закупівель.

Після гострого й емоційного обговорення депутати не підтримали навіть включення цих документів до порядку денного.

Багато хто з депутатів з трибуни ВР критикував Президента за те, що у змінах до виборчого закону він “прописує” закриті партійні списки претендентів на мандат народного обранця та й загалом цією ініціативою порушує законодавство. Водночас Надія Савченко вважає, що Зеленський має повне право реалізувати волю народу – призначити дострокові вибори.

Нестор Шуфрич дорікнув колегам по парламенту, чому вони учора, під час консультацій з Президентом не говорили, що блокуватимуть розгляд цього законопроекту, в такому разі це було б чесно.  Дуже критично виступив Володимир Литвин, який заявив, що суспільство “люто ненавидить” парламент, де ділять країну, посади… Звертаючись до зали, Литвин промовив: “Розплювали і розтоптали цю Конституцію, а тепер б’єтеся як в припадках…”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *