Палата представників США підготувала резолюцію про імпічмент Трампа

Чинний президент США Дональд Трамп за кілька днів до закінчення свого президентського терміну може втратити владу. Палата представників США вже підготувала резолюцію про імпічмент Трампа, за яку проголосують 13 січня.

У  документі зазначено, що американського лідера звинувачують у підбурюванні до заколоту і насильства. Якщо Трампу оголосять імпічмент до 20 січня, коли офіційно закінчується його президентський термін, то він більше ніколи не зможе балотуватися на виборах президента і керувати Америкою.

Зокрема, резолюція про імпічмент Трампа передбачає застосування 25-ї поправки до Конституції, яка дозволяє достроково припинити повноваження президента через його “недієздатність”. Про це повідомляє ONLINE.UA .

“Трамп поставив під серйозну загрозу безпеку Сполучених Штатів і урядові інститути… Трамп такою поведінкою продемонстрував, що він залишиться загрозою для національної безпеки, демократії та Конституції”, — названа в резолюції причина оголошення імпічменту Трампу.

Нагадаємо, президентський термін Трампа закінчується 20 січня, коли відбудеться інавгурація Джо Байдена, який переміг на виборах. Затвердження підсумків президентських виборів в США мало відбутися 6 січня, але засідання Конгресу довелося призупинити через захоплення будівлі Капітолію прихильниками Трампа.

Вони штурмували будівлю і проникли в зал засідань сенату, а також кабінети високопоставлених осіб. Штурм Капітолію завершився жорсткою зачисткою заколотників. У зіткненнях протестуючих з поліцією постраждали кілька людей, загинули п’ятеро людей. У Вашингтоні екстрено була оголошена комендантська година, який триватиме до 20 січня, дня інавгурації Байдена. Важливо додати, що Трамп уже шукає собі адвокатів, які будуть його захищати в разі початку нового процесу імпічменту. Він хоче, щоб його інтереси представляли екс-мер Нью-Йорка Руді Джуліані і професор школи права Гарвардського університету Алан Дершовіц.

Автор “Українського репортера” Юрій Кірпічов пише у статті “Спроба перевороту і перспективи Трампа. Погляд із США”:

“Я дуже сподіваюся, що конгресмени не дозволять цьому державному злочинцю піти безкарно, що Палата представників оперативно оформить імпічмент, а оновлений Сенат затвердить його. Думаю, що слідство щодо штурму Капітолію стимулює цей процес, що, зокрема, дозволить виключити висунення заводного путінського апельсина кандидатом в президенти на виборах 2024 року. Навіть якщо не вистачить голосів в Сенаті, палата зможе заборонити йому балотуватися на новий термін, причому для цього, на думку юристів, може бути достатньо простої більшості.

Втім, ще більш я сподіваюся, що до того часу він вже з рік-другий буде відбувати чималий термін ув’язнення. Америка не Україна і так легко до Ростова з неї не втечеш. Між іншим, Обама обіцяв відвідувати його у в’язниці…”

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *