“Пакунок малюка” і 1500 гривень в місяць на “муніципальну няню”. Гройсман ініціює “бебі-бум” в Україні

З 1 вересня 2018 року при народженні дитини кожна родина отримуватиме від держави спеціальний дитячий набір “бейбі-бокс”, в якому буде зібрано речі, потрібні для перших тижнів життя немовляти. Про це на засіданні уряду повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

“Кожна дитина отримає від держави бебі-бокс, зібраний з любов’ю, аби на перших етапах життя у мами було все, аби доглядати дитину. Це традиція, яку ми запроваджуємо для підтримки народжуваності. Сотні тисяч родин отримають таку додаткову цільову підтримку”, – пообіцяв Гройсман.

До бебі-бокса або “пакунку малюка” входитимуть пелюшки, підгузки, серветки, олійки, присипки, крем, іграшки, соска силікована, пляшка дитяча і спеціальний матрац, термометр. Орієнтовна вартість пакунку, який видаватимуть у пологових будинках, – 5 000 грн.

А з 1 січня 2019 року рішенням Кабінету Міністрів і за підтримки місцевих органів влади в Україні вводиться поняття найму “муніципальної няні”. Оплата її послуг буде частково компенсована з бюджету.

“Приймаємо рішення спільно з органами місцевого самоврядування, вводимо поняття “муніципальна няня” – з 1 січня. Коли наймаєте няню, держава буде компенсувати щомісяця витрати в зарплаті, аби дитина була доглянута”, – прокоментував Володимир Гройсман.

Батькам, які офіційно найняли на роботу няню (уклали з нею договір), відшкодовуватимуть розмір прожиткового мінімуму для дітей у віці до 6 років. Наразі це 1 492 гривні на місяць і з підняттям прожиткового мінімуму ця сума зростатиме.

Видатки на няню за такою схемою відшкодовуватимуть раз на рік наприкінці року – залежно від того, скільки місяців працювала няня. Скористатися таким податковим подарунком зможуть батьки, які мають дітей до трьох років. На “муніципальну няню” даватимуть гроші держава (25%), обласний (15%) і місцевий бюджет (60%).

В уряду вважають, що така практика допоможе батькам раніше повертатися на роботу. Водночас вдасться зменшити і безробіття серед жінок.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *