П’ята річниця Іловайської трагедії. Вшановуємо пам’ять полеглих Героїв

В жалобі схиляємо голову: сьогодні – День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Сьогодні ми вкотре згадуємо Іловайську трагедію, коли у серпні 2014 року в оточення потрапило велике угруповання українських захисників. Російські окупанти розстріляли військову колону, яка виходила з кільця, повіривши брехливим запевненням Кремля про “відкриття гуманітарного коридору”.

З воєнного щоденника відомо, що “18 серпня, в ході запеклих боїв, українські силовики, що значною частиною складалися з добробатів, увійшли в Іловайськ. Вони змогли взяти під свій контроль частину міста, однак після заходу значних сил російських військ 23—24 серпня у тил українського угрупування з території РФ, а також через дезертирство окремих українських підрозділів, іловайське угрупування опинилося в оточенні. У ніч з 28 на 29 серпня Путін звернувся до «сил ополчення» із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні.29 серпня о 6:00 ранку російський офіцер прибув до Многопілля і повідомив українській стороні, що вихід має відбуватися без зброї. О 8:15 українські військові організованими колонами почали рух з міста за попередньо домовленими з російською стороною маршрутами. Колони були розстріляні на марші.

Бої під Іловайськом стали одним з переломних моментів війни на сході України: Збройні сили України втратили ініціативу на Донбасі та перейшли від атаки до оборони. 12 жовтня 2014 р. Президент України Петро Порошенко задовольнив рапорт про відставку міністра оборони Валерія Гелетея. Згідно даних Національного військово-історичного музею, у тих боях 7—31 серпня 2014 року полягло 368 українських бійців.”

Іловайська трагедія – наш одвічний біль. Мусимо вірити, що рано чи пізно воєнні злочинці з РФ сядуть на лаву підсудних і Путін понесе справедливе покарання. Утім українці проклинатимуть цього звіра в людській подобі повік віки і бажають, щоб ця потвора горіла в пеклі.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *