Обвинувачення стосовно міністра Володимира Омеляна направлено до суду

Після завершення ознайомлення сторони захисту з матеріалами досудового розслідування, які було відкрито 6 листопада 2018 року, Спеціалізована антикорупційна прокуратура затвердила та направила до суду обвинувальний акт стосовно міністра інфраструктури Володимира Омеляна.

“Український репортер” у матеріалі НАБУ вручило підозру Володимиру Омеляну, який «забув» про два будинки, BMW X5 і 8 мільйонів раніше розповідав про неприємності пана Омеляна. Нагадаємо: торік міністрові інфраструктури повідомили про підозру у вчиненні правопорушень, передбачених ч.3 ст. 368-2 («Незаконне збагачення») та ст. 366-1 («Декларування недостовірної інформації») Кримінального кодексу.

За даними НАБУ, Володимир Омелян, який останні 18 років перебуває на державній службі, з 1.01.2000 р. до 26.04.2018 р. отримав 2,17 млн. грн. офіційного доходу. При цьому лише в період із 2008 року до 26.04.2015-го він витратив щонайменше 3,45 млн. грн.

Детективи НАБУ з’ясували, що в 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури, посадовець набув у власність активи, законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи.

Йдеться про позашляховик BMW X5 2015 року випуску, а також готівку в сумі $90 тис. та 25 тис. євро. Загальна вартість цих активів на той час становила 4 млн. 230 тис. 500 грн.

Окрім того, слідство встановило, що міністр вносив недостовірні відомості до декларацій про доходи. Так, за 2015 рік вартість незадекларованих активів, які перебувають у власності чи користуванні, а також видатків становила щонайменше 3 млн. грн., а за 2016-й – понад 8 млн. грн.

В обидві ці декларації Омелян умисно не вніс інформацію про позашляховик BMW X5, фактичним власником якого він є. В е-декларації за 2015 рік також не відображено видатків на оренду будинку, в якому фактично проживав міністр та члени його родини. А роком пізніше міністр не задекларував факту постійного користування іншим заміським будинком та земельною ділянкою.

Окрім того, міністр вніс недостовірні відомості про вартість автомобіля Volvo S80 2007 року випуску, придбаного в 2016 році.

Сьогодні САП інформує:

“Під час досудового розслідування встановлено, що, працюючи виключно на державний службі, обвинувачений не міг заощадити достатньо коштів (враховуючи здійснені витрати), щоб у 2015 році придбати новий автомобіль преміум класу за понад 1,4 млн гривень та зберігати готівкою 90 тис. доларів США та 25 тис. євро.

З метою уникнення декларування придбаного автомобіля та приховування дійсних статків міністра, реєстрацію транспортного засобу було здійснено на рідного брата, проте користувався ним від початку купівлі обвинувачений та його дружина.

Крім того, подаючи декларації за 2015-2016 роки, міністр умисно не задекларував право користування зазначеним автомобілем, витрати на його придбання, витрати на оренду будинку в передмісті Києва та право користування будинком і земельною ділянкою. Як встановлено детективами НАБУ, відомості в деклараціях за вказані роки відрізняються від достовірних на понад 8 мільйонів гривень.

Обвинувальний акт за ч.3 ст.368-2 КК України (незаконне збагачення) та ст. 366-1 КК України (декларування недостовірної інформації) направлено до Солом’янського районного суду міста Києва для розгляду по суті”.

Фото із сайту УКРІНФОРМ

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *