Незалежність чи безтурботне життя? Жителі найбільшого острова планети обирають парламент

У Гренландії сьогодні, 24 квітня, проходять вибори до місцевого парламенту – Ландстінга. Він складається лише з 31 депутата і обирається на п’ять років. Хоч Гренландія є частиною Королівства Данія, в 1979 році вона отримала автономію. Після референдуму 2008-го найбільший острів у світі ще більше розширив своє самоврядування. Фактично Копенгаген керує лише зовнішньою політикою й обороною Гренландії. Незважаючи на це, проголошення справжньої незалежності залишається головним питанням порядку денного місцевих політиків.  

З семи політичних партій, які беруть участь у виборах, шість виступають за незалежність. Проти лише новостворена “Партія співпраці”, яку за останнім соцопитуванням, підтримує 3% виборців.Проголосити незалежність гренландці планують до 2021 року, коли виповниться 300 років від початку данської окупації. Конституція Данії це допускає, тож на Землі може з’явитися перша держава ескімосів (самоназва “калаалліт”), адже цей корінний народ Півночі становить 80-85% від 58-тисячного населення острова.

Головне завдання партій, які проходять до парламенту, – як не допустити зубожіння незалежної і вкритої льодами Гренландії. Адже вона втратить щорічні субсидії від “колоніального господаря” в розмірі 3,6 млрд крон ($591 млн), які становлять 60% місцевого бюджету. Для порівняння, ВВП острова в 2015 році дорівнювало $2,2 млрд. Місцеві еліти розраховують піднімати економіку за рахунок іноземних інвесторів, які приходять експлуатувати природні багатства острова.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *