НАЗК відкриває Реєстр звітності політичних партій

Національне агентство з питань запобігання корупції 10 жовтня відновило доступ до Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру

Про це повідомляє НАЗК.

Відтепер партії можуть подати звіти про майно, доходи, витрати й зобов’язання фінансового характеру. “Поки що це право, а не обов’язок політичних партій”, – наголосили у НАЗК.

Громадськість зможе побачити, на що партії витрачали кошти державного фінансування понад три роки, адже спершу вони не звітували через COVID-19, а з 2022 року – через воєнний стан.

З початком повномасштабного вторгнення НАЗК довелося обмежити доступ до низки реєстрів, зокрема до Реєстру POLITDATA.

За словами голови НАЗК Олександра Новікова, агентство постійно наголошує на важливості прозорого звітування політичних партій. Під час пандемії та після повномасштабного вторгнення парламентські партії продовжують отримувати державне фінансування. Йдеться про вже майже 3 млрд грн.

Тому ухвалений закон №3337 про відновлення обов’язкового подання звітів та їх перевірки Національним агентством стане важливим кроком для підзвітності партій перед виборцями. Також партії отримали достатньо часу, аби зібрати необхідну інформацію та якісно підготувати звіти.

“Важливо, що наразі прозвітувати перед платниками податків вони можуть добровільно, а з 26 грудня це стане їхнім обов’язком”, – наголосив Новіков.

Крім того, завдяки відкритості реєстру стане відомо не лише на що партії спрямовували кошти, а й хто їх активно фінансував.
26 грудня набуде чинності Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мінімізації потенційного олігархічного впливу на політичні партії, удосконалення механізмів державного фінансування та державного контролю за діяльністю політичних партій” (№3337), який 26 вересня 2023 року підписав Президент України.

Цим рішенням буде відновлений обов’язок усіх партій звітувати про свої фінанси та майно, а також функції НАЗК щодо перевірок цих звітів.

Парламентські партії будуть зобов’язані подати раніше не подані звіти (за 2020-2023 роки) впродовж 90 днів після набрання чинності законом, інші партії повинні прозвітувати впродовж 120 днів після набрання чинності законом.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *