Вкрав мільярди гривень. Нардепи дали згоду на арешт Бакуліна (+відео)

Сьогодні, 15 березня, Верховна Рада проголосувала за подання Генпрокуратури про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата від “Опозиційного блоку” Євгена Бакуліна. 

Нагадаємо, регламентний комітет ВР підтримав це подання 12 березня. Подання представляв у Раді генпрокурор Юрій Луценко. Самого Бакуліна в залі не було, він “хворіє”, а за даними спецслужб, його вже рік немає в Україні.

За його словами, правоохоронці підозрюють Євгена Бакуліна у різноманітних махінаціях і розкраданні державних коштів, коли він очолював НАК «Нафтогаз України» (з 2 березня 2010 року до 25 березня 2014 року).

Бакуліна звинувачують:

  • у незаконному заволодінні майже 450 млн грн “Нафтогазу України” при закупівлі нафтопродуктів у ТОВ «ГАЗУКРАЇНА-2020»;
  • у незаконному заволодінні понад 3,2 млрд грн “Чорноморнафтогазу” при закупівлі самопідіймальних бурових установок «Петро Годованець» та «Україна»;
  • замаху на заволодіння 5,1 млрд грн “Нафтогазу України” при закупівлі нафтопродуктів у ТОВ «ГАЗУКРАЇНА-2020».

Згоду на притягнення до кримінальної відповідальності Бакуліна дали 274 нардепи, на його затримання – 252, на тримання під вартою – 240 депутатів.

Нагадаємо, що Бакуліна вже затримували на робочому місці 21 березня 2014 року. Тоді міністр внутрішніх справ Арсен Аваков писав, що Бакулін причетний до низки сумнівних схем і операцій, які завдали державі збитків на суму $4 млрд. Однак тоді справа проти Бакуліна розвалилася.

У ГПУ є докази причетності Бакуліна до афери із закупівлею так званих “вишок Бойка“. Нагадаємо, в 2011 році ДП “Чорноморнафтогаз” придбало дві глибоководні бурові платформи (В-312 “Петро Годованець” і В-319 “Україна”) за ціною, майже вдвічі вищою за ринкову – по $400 млн кожна. Угоди на них уклали не  в Сингапурі на заводах “Keppel FELS”, а через посередників. Оскільки тоді міністром енергетики був нинішній очільник “Опозиційного блоку” Юрій Бойко, їх прозвали “вишками Бойка”.

Першу придбали у британської Highway Investments Processing. У 2013 році норвезька компанія Ferncliff повідомила, що в 2012 році продала бурову установку через свою “дочку” безпосередньо “Нафтогазу” за $220 млн, тоді ж як у “Нафтогазі” заявляли, що придбали її через Ризьку судноверф.

Луценко повідомив, що ГПУ вже звернулася до колег із Латвії з проханням оголосити підозру власнику Ризької судноверфі Василю Мельнику.

Можливо, на Бакуліна слідство вивів колишній заступник голови НАК “Нафтогаз України” Олександр Кацуба, який пішов на угоду зі слідством і відшкодував 130 млн грн до держаного бюджету. У липні генпрокурор заявляв, що він дав свідчення проти членів організованої злочинної групи, яка розкрадала державні кошти. Зокрема і проти чинного народного депутата. Серед них:

  • працівник НАК “Нафтогаз України” Шевченко (розкаявся і надав важливі дані для слідства);
  • голова наглядової ради “Вернум банку” Наталія Ігнатченко та її підлеглий Антон Фролов (оголошено про підозру та обрано запобіжний захід);
  • екс-голова НБУ  Сергій Арбузов (повідомлено про підозру та оголошено в розшук);
  • екс-голова правління “Чорноморнафтогазу” Валерій Ясюк  (повідомлено про підозру та оголошено в розшук);
  • заступник голови НАК “Нафтогаз України” Євген Корнійчук (повідомлено про підозру та оголошено в розшук).

Довести причетність до “вишок Бойка” самого Юрія Бойка – екс-міністра енергетики, а нині очільника “Опозиційного блоку” – поки що не вдалося.

 

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *