Надію Савченко позбавлятимуть депутатської недоторканності 22 березня

Комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради розгляне подання Генпрокуратури щодо притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт позафракційного народного депутата Надії Савченко 22 березня, о 8:30 ранку. Про це йдеться на сайті комітету.  

Після того, як парламентський комітет визначиться, чи задовольняти подання ГПУ, його розгляне Верховна Рада. Генпрокурор Юрій Луценко обіцяє показати в сесійній залі “шокуюче відео“.

Що написано в поданні ГПУ

У поданні, яке підготувало відомство Юрія Луценка, йдеться, що Надія Савченко не пізніше 20 листопада 2017 року вступила в змову з керівником Центру звільнення полонених “Офіцерський корпус” Володимиром Рубаном, який має тісні зв’язки з керівництвом терористичної організації “ДНР”, з метою повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні.

Це мали зробити шляхом “вчинення терористичного акту та посягання на життя державних і громадських діячів”.

Заколотники планували з мінометів і гранатометів обстріляти будівлі в “урядовому кварталі”, одночасно здійснити вибухи у сесійній залі Верховної Ради, розстріляти політиків, які будуть у парламенті, і таким чином захопити владу в Україні.

Савченко та Рубан активно вербували “бойовиків”, які мали б брати участь у збройному перевороті, однак більшість із тих, з ким вони мали розмову, звернулися до правоохоронців і за їхнім наказом збирали дані на заколотників.

Наприкінці листопада 2017 року Савченко і Рубан організували перше ввезення великої партії зброї з ОРДО. Її залишили для зберігання на території військової частини А0553 у м. Хмельницькому. Водночас Рубан і Савченко активно розробляли план знищення українських політиків. Скоріше за все, відеозапис, де “путчисти” обговорюють свої криваві плани, і покаже Луценко в парламенті.

За що затримали “переговорника” Рубана

Нагадаємо, керівника Центру звільнення полонених “Офіцерський корпус” Володимира Рубана затримали 8 березня на КПВВ “Майорське”, що поблизу Горлівки Донецької області, у мікроавтобусі Mercedes-Benz Sprinter з великим арсеналом зброї.

https://youtu.be/fvBNDz_mZ34

Його звинуватили у причетності до підготовки теракту в урядовому кварталі, атаки на Верховну Раду та спробі замаху на народних депутатів й інших державних діячів. СБУ стверджує, що Рубан діяв у змові з керівництвом самопроголошеної “ДНР”, а заколотники з мінометів мали розстріляти центральну частину міста Києва. Керівника “Офіцерського корпусу” звинувачують за ч.1 ст. 263 КК “Незаконне поводження зі зброєю”, та ч.1 ст.14 “Готування до злочину”, ч.3 ст.258 “Терористичний акт”.

Сам він усі звинувачення відкидає, мовляв, як водій перевозив вантажі з окупованої частини Донбасу за наказом чи на прохання офіцера-спецпризначенця з позивним “Кедр”. І його просто підставили.

Водночас голова СБУ Василь Грицак повідомив, що злочинна діяльність групи Рубана документувалася впровдож тривалого часу, завдяки чому вдалося встановити дуже багато деталей підготовки цього злочину.

За його словами, використовуючи своє знайомство з ватажком сепаратистів Донеччини Олександром Захарченком, Рубан у Горлівці та Макіївці купував зброю та перевозив на територію вільної України. Це підтверджує запис його розмови.

https://youtu.be/eLhLDpMJSiY

“Підірвати гранатами, добити автоматами”

15 березня Луценко заявив, що Надія Савченко, яка має звання Герой України, особисто планувала теракт у стінах Верховної Ради.

“У слідства є незаперечні докази того, що Надія Савченко, народний депутат України, особисто планувала, особисто вербувала, особисто давала вказівки про те, як провести терористичний акт тут, у цьому залі, знищивши бойовими гранатами дві ложі – урядову і посадову, мінометами обрушивши купол Верховної Ради й автоматами добиваючи тих, хто виживе”, – заявив генпрокурор з трибуни парламенту.

20 березня Надія Савченко прокоментувала звинувачення на свою адресу. Вона визнала, що причетна до ввезення зброї з окупованого Донбасу, і справді домовлялася про організацію теракту. Щоправда, називає це “спецоперацією”. Зізнання Савченко можна прочитати тут:

Сюрреалізм Надії Савченко. Чи доведуть “ігри в Штірліца” бранку Кремля до української тюрми? (+відео)

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *