На виставці Президенту Зеленському показали українські безпілотники, які не змогло закупити Міноборони (+відео)

Після того як 26 жовтня українські воїни за допомогою ударного безпілотника “Байрактар” з повітря  знищили російську гармату, яка обстрілювала наші позиції, у суспільстві почулося широке схвалення таких дій. Давно пора! – лунало напутнє.

Ефективний і широко розрекламовний “Байрактар” – розвідувально-ударний безпілотний комплекс турецького виробництва, який закупила Україна. А чи поставлено на конвейєр виробництво вітчизняних безпілотників для фронту?

Під час спеціалізованої виставки «Цифрове майбутнє армії», яка пройшла 14 жовтня на Софійській площі, з’ясувалося, що українське оборонне відомство у 2021 році не придбало жодного безпілотника у деяких відомих компаній, які співробітничають з Міноборони і чиї крилаті машини вже раніше було прийнято на озброєння у нашій армії.

Наприклад, серед техніки було представлено безпілотний авіаційний комплекс А1-СМ «Фурія»,  який розроблений і виготовляється компанією «НВП» Атлон Авіа» з 2014 року.

Цей комплекс активно і ефективно застосовують наші воїни в районі Операції об’єднаних сил для повітряної розвідки і корегування вогню артилерії.

Оборонне відомство пишається цією крилатою машиною, однак забуває пояснювати суспільству, чому упродовж 2021 року не було укладено жодного контракту на придбання даного авіакомплексу.

Зате міністр оборони Андрій Таран не втомлюється повторювати свій «головний меседж – ми не сидимо, не лежимо на місці, ми працюємо». Як же ви «працюєте», коли не укладено жодного контракту на закупівлю безпілотника «Фурія»?

Із сайту компанії: «Безпілотний авіаційний комплекс А1-СМ “Фурія” розроблений і виробляється ТОВ “НВП” Атлон Авіа” з 2014 року.

За цей час вироблено понад 100 комплексів у різних модифікаціях для потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України. У 2019-2020 роках БпАК пройшов повний цикл Державних випробувань і був прийнятий на озброєння ЗСУ.

З 2014 року безпілотний авіаційний комплекс активно застосовується при проведенні Операції об’єднаних сил на сході України для ведення повітряної розвідки і корегування вогню артилерії.

Тривалий час польоту та значний радіус дії командно-телеметричної лінії та радіолінії передачі даних, дають можливість виконувати завдання на тактичній глибині до 50ти кілометрів.

До складу комплексу входить три безпілотні літальні апарати, три денні модулі корисного навантаження і два нічні модулі корисного навантаження, оснащені телевізійними камерами.

Склад комплексу забезпечує високу бойову готовність та швидке відновлення в польових умовах.Підприємство постійно проводить роботу з вдосконалення комплексу, а також надає повний спектр послуг з технічного обслуговування, ремонту і підготовки операторів комплексу”.

Ніяк не потрапить в поле зору найвищого військового начальства й інший безпілотник – Fly Eye, який сьогодні використовують в арміях країн НАТО.

У Збройних силах Україну цю ефективну крилату машину було прийнято на озброєння у 2017 році. Безпілотник Fly Eye в боях з російськими окупантами показав себе дуже ефективно.

Фото “Українського репортера”.

Але біда в тому, що цю техніку українське військове відомство також не закуповує, не включає у план оборонних замовлень. Як це розуміти, пане міністр оборони Андрію Таран? Це ви так потужно піклуєтеся про обороноздатність країни? Чи, може, ми вже вигнали окупантів зі своєї землі?

Запитується: що хотіли показати організатори цією виставкою? Що  вони “працюють”, “не лежать”, проводять велику діяльність, денно і нощно виконуючи державне оборонне замовлення?

А ще й запросили Президента України, похвалилися новими розробками.

14 жовтня 2021 року, Михайлівська площа. Фото Офісу Президента.

Ну як же без надування щік, без лакування дійсності?! Це у нас вже давно стало нормою, а сьогодні, під час війни з Росією, проявляється ще більш виразніше.

 

 

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *