На Київщині пропонують щомісяця видавати пенсіонерам по тисячі гривень

Група депутатів у Київській обласній раді виступила з ініціативою – прийняти комплексну місцеву програму підтримки пенсіонерів у рамках створення «Національної платформи захисту і збереження країни та її людей».

Як повідомляє сайт облради, на Київщині проживають більше 400 тисяч пенсіонерів. Пропонується щомісяця виплачувати їм адресну допомогу в розмірі 1000 гривень.

Депутати стверджують, що кошти є. Йдеться про бюджети міст, сіл та селищ, «допомагатимуть» також районні та обласний бюджети.

В облраді наводять аргумент: «У 2017 році, вперше з часів незалежності України, відсоток освоєння коштів обласного бюджету Київською обласною державною адміністрацією склав рекордно низькі 45 відсотків, а перехідні залишки на казначейських рахунках обласного, районних, міських, сільських та селищних бюджетів становлять майже 5 мільярдів гривень.Тобто кошти, які мали б піти на соціальні програми для усієї області, – залишилися пролежувати на рахунках».

Обласна держадміністрація, яку очолює Олександр Горган, поки що не відреагувала на цю пропозицію. Схоже на те, що в КОДА залишать звернення «за рамками», особливо враховуючи напружені стосунки між головою облради Ганною Стариковою й Олександром Горганом.

Нагадаємо, що у зв’язку із незадовільним виконанням бюджетних програм 5 вересня 2017 року обласна рада визнала роботу облдержадміністрації незадовільною.

А перед цим, 22 червня 2017 року, облрада затвердила 49 обласних програм, на фінансування яких за рахунок коштів облбюджету передбачено 1,6 млрд грн. Після успішного голосування слово узяв голова КОДА Олександр Горган. Він палко говорив із трибуни про “неймовірний поштовх у розвитку області”, про “синхронне і збалансоване” голосування, про “доленосні рішення”… Наголосив, що “з дуже обґрунтованим оптимізмом дивиться” у майбутнє. А насамкінець сказав: “Ми зможемо показати усій Україні, що таке жити по-новому”…(Аудіо виступу слухати тут)

Сьогодні в облраді заявляють, що «державна пенсійна реформа перетворила пенсіонерів на жебраків». Ось вам і “неймовірний поштовх у розвитку області», який обіцяв пан Горган.

«Президентські призначенці в Київській обласній адміністрації стали чи не найгіршим прикладом реалізації місцевих програм в країні», – читаємо на сайті обласної ради.

Незалежні аналітики висувають припущення, що ідею – «тисяча гривень від облради» – варто сприймати крізь призму неофіційного початку президентської кампанії, під час якої Горган і Старикова будуть по різні сторони політичної «барикади». Отож ми вже бачимо деякі ходи на своєрідній передвиборній шахівниці.

Ці матеріали розміщені на сайті Київської обласної ради

На цю тему читайте тут:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *