Московська капличка може спалити Верховну Раду

У Верховній Раді діє церква Московського патріархату. Не просто діє на уми окремих обранців, а працює в буквальному розумінні – причому без жодного дозволу, та ще й із порушеннями вимог пожежної безпеки.

Ідеться про так званий Свято-Володимирський храм МП, який понад десять років тому самовільно (начебто під свою приймальню) облаштував екс-депутат Ігор Рибаков. Ця капличка розмістилася в кімнаті №713а адміністративної будівлі ВР на вул. Садова 3а.

Рибакова в парламенті вже давно немає, але Верховна Рада України ніяк не спроможеться очиститися від його дітища.

На цю обставину звернув увагу чинний народний депутат Віктор Романюк. І надіслав відповідний запит голові ВР.

Відповідь Андрія Парубія не просто вражає – обурює.

Спікер підтверджує:

а) керівництво ВР дозволу на відкриття культового закладу не давало;

б) інспектори ДСНС виявили, що “храм” функціонує з порушенням вимог законодавства у сферах пожежної безпеки та цивільного захисту.

Зауважмо, навіть одного з цих пунктів було б достатньо, аби звести нанівець будь-який кіоск з лимонадом та чіпсами. Та наші парламентські миротворці не такі. Те, за що власникові МАФу дрібний чиновник вигриз би всі печінки – верховна влада легко прощає московському попу (а ви кажете: томос, вселенський патріарх, єдина церква…).

Парубій повідомляє, що управління справами ВР “неодноразово зверталося до настоятеля з проханням вивільнити приміщення”.

Останній абзац відповіді голови Верховної Ради, якого дехто ще вважає таким собі яструбом у партії влади, варто процитувати цілком:

“Існування такої церкви не відповідає законодавству у сфері свободи совісті та релігійних організацій. Враховуючи можливість виникнення конфліктної ситуації, вирішення проблеми, висвітленої у Вашому запиті, потребує копіткої та зваженої роботи між релігійною конфесією, головами фракцій, керівництвом Верховної Ради України, профільними комітетами та Апаратом Верховної Ради України”.

Тобто діло знайдеться всім. Якщо не вважати це формальною відпискою (і не перейматися питанням, яке відношення голови фракцій мають до протипожежної безпеки), можна лишень уявити, скільки часу забере ця «зважена робота» в наших і без того ефективних законотворців.

Чи будемо чекати, поки свічка за здравіє патріарха Гундяєва спалить Верховну Раду?

 

Тарас Шабля

Фото: Укрінформ

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *