Марія Пейчинович-Бурич, генеральна секретарка Ради Європи побувала в Бородянці та Ірпені

Генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич сьогодні відвідала Бородянку та Ірпінь.

Про це керівник Київської обласної військової адміністрації Олександр Павлюк повідомив у Телеграмі.

Європейську делегацію зустрічали голова Київської ОВА та куратор гуманітарного напрямку КОВА Олексій Кулеба.

Генеральній секретарці Ради Європи показали зруйновані житлові комплекси населених пунктів Київщини. Вона побачила жахливі наслідки російських обстрілів мирних міст та докази військових злочинів росії.

«Про військові злочини країни агресора має знати кожен у світі. Сьогодні українці стоять форпостом у боротьбі за майбутнє всієї Європи та цивілізованого світу. І дуже важливо, що наші європейські партнери підтримують нас. Вдячний нашим поважним гостям, що відвідали Київщину саме 9 травня – День перемоги над нацизмом. Перемога буде за нами, а наші міста ми відбудуємо», – підкреслив Павлюк.

В коментарі Укрінформу перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, яка супроводжувала генеральну секретарку Ради Європи в поїздці, зазначила, що Марія Пейчинович-Бурич здійснила важливий візит підтримки та солідарності. «Вона була єдиною очільницею міжнародної організації, яка, попри шалений російський тиск, приїхала на саміти Кримської платформи. Після повномасштабного вторгнення росії в Україну вона була серед перших, хто засудив росію. Рада Європи стала першою міжнародною організацією, звідки з ганьбою викинули росію, прибравши триколор, що став символом аналогічного нацизму – рашизму, з алеї прапорів країн-членів», – підкреслила Джапарова.

Вона також додала, що Пейчинович-Бурич є великим другом України та захисником міжнародних правил та права. «Вона попри ризик прибула до Києва та відвідала Ірпінь та Бородянку. Вона висловила співчуття тим, хто втратив близьких у війні, а також захоплення українцями. Це є цілком зрозумілим, бо вона сама пережила війну в Хорватії, коли хорвати відстоювали свою територіальну цілісність та суверенітет”, – зазначила Джапарова

Редакція

Редакція “Українського репортера”