Леонід Косаківський: “Одноосібному пануванню в Києві Віталія Кличка приходить кінець. Безславний.”

Народний депутат України Олександр Ткаченко подав електронну декларацію, в якій вказав, що претендує на посаду голови Київської міської державної адміністрації.

Прогнозується, що в середу, 9 жовтня Кабмін запропонує його кандидатуру Президентові, і невдовзі буде підписано відповідний указ. Тож цілком вірогідно, що до кінця тижня в столиці буде новий голова КМДА — фактично реальний керівник міста.

Це право глави держави. І він його реалізує. Про правовий бік питання я писав раніше. Одноосібному пануванню в Києві Віталія Кличка приходить кінець. Безславний. Великий боксер світового рівня так і не став мером. Формально — так. Практично — ні. Не вдалося, ця посада виявилася йому не по зубам. Не по Савці свитка.

Довіру людей він розтринькав. Київраду, партію і соратників втратив. 5 років змарнував. Не спромігся провести потрібні зміни до закону про столицю, щоб убезпечити Київ і себе від подібних катаклізмів. Думав царювати вічно. А був би виконком і скореговані повноваження голови КМДА в бік префектних, нічого цього не було би.

Чого очікувати? Нового голову КМДА чекає випробування зимою, до якої місто абсолютно не готове.

А Кличка?

Варіант 1. Сценарій Попов-Черновецький. З видавлюванням Кличка. Йому Київрада вже не помічник. На Феміду, зважаючи на сьогоднішню відмову Подільського суду розглядати його позов, розраховувати також не доводиться. Це сигнал.

Варіант 2. Статус-кво до виборів, які він навряд чи виграє. Бо буде зараз просто весільним генералом.

Варіант 3. Відставка, щоб зберегти обличчя. Тоді в.о. буде секретар. Зрозуміло, що не Прокопів. Його найближчим часом переоберуть.

Що буде з виборами? Судячи з очевидного гальмування розгляду закону про столицю і переводу його в стадію безплідних «діалогів», його поставили на паузу. Час покаже, на що вирулить ситуація. Тоді й будуть визначатися щодо нього і виборів.

Це цілком очікуваний сценарій. З призначенням іншого голови КМДА. Я його передбачав, але пропонував швидко провести вибори на підставі нового закону (не такого, як зараз) в пакеті з законом про агломерацію. Кияни такого заслуговують.

Як буде насправді, скоро побачимо.

Леонід КОСАКІВСЬКИЙ, Перший київський міський голова

Читайте також:

Finita la comedia – Леонід Косаківський щодо законопроекту про Київ

 


Всього переглянуто: 573 286. Ця публікація: 19, 1 зараз.
Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + 18 =