Курячий агрохолдинг насмітив на 200 мільйонів гривень

На Київщині затримано двох власників агрохолдингу – їх підозрюють в організації нелегального пташиного могильника та забрудненні довкілля.

Загальні збитки перевищили 200 млн. грн. Такої шкоди заподіяло забруднення та засмічення землі, наднормові викиди шкідливих речовин у повітря, самовільне використання надр.

У Нацполіції повідомляють: «Власники підприємства (займається розведенням свійської птиці та виробництвом інших м’ясних продуктів) усупереч законодавству організували утилізацію побічних відходів тваринного погодження шляхом їх захоронення на орендованих землях.

Такий спосіб «переробки» несе велику загрозу для санітарно-епідеміологічного благополуччя та здоров’я мешканців навколишніх сіл. Адже небезпечні сполуки, що утворюються від розкладання решток птиці, потрапляють у землю та ґрунтові води.

Після виявлення посеред поля кількох звалищ із рештками птиці та набуття розголосу серед громадськості, фігуранти начебто почали знищувати відходи. Та насправді – викопували рів і засипали рештки піском, після чого розрівнювали землю».

Крім того, на підприємстві виявлено факти системного наднормативного викиду шкідливих речовин у повітря та використання водних ресурсів на виробництві без відповідного дозволу.

Правоохоронці провели 14 обшуків у приміщеннях агрохолдингу та за місцем мешкання фігурантів. Двом затриманим власникам агрохолдингу й керівнику структурного підрозділу повідомлено про підозру у створенні злочинної організації, порушенні правил екологічної безпеки та охорони або використання надр.

«Відповідно до законодавства рештки забитої птиці, а також трупів курей, мають зберігатися на спеціальних майданчиках, облаштованих для запобігання потрапляння решток у ґрунт та водні об’єкти», – нагадують у Нацполіції.

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *