Керівництво Держспецзв’язку викрили в розкраданні 62 мільйонів державних коштів

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили керівництво Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України у заволодіння понад 62 мільйонами гривень державних коштів.

Про це повідомляють у  НАБУ та САП.

Слідство з’ясувало, що протягом 2020-2022 років власник групи компаній у змові із керівництвом Держспецзв’язку розробили схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними на закупівлю обладанання та програмного забезпечення.

Для цього було залучено дві підконтрольні компанії, а закупівлю засекретили, аби уникнути відкритих торгів та забезпечити їх перемогу.

З цими компаніями підпорядковане Держспецзв’язку ДП “Українські спеціальні системи” уклало договори на постачання програмного забезпечення та послуг та переказало у 2021-2022 роках кошти у сумі понад 285 млн. грн.

Реальна вартість ПЗ, яке компанії придбали в іноземного виробника, становила 223 млн. грн., а різницею у понад 62 млн. грн. і заволоділи учасники злочину.

Ці кошти вивели на рахунки підконтрольних компаній за кордоном з метою легалізації та розподілення між членами організованої групи.

Наразі підозрюються шість осіб:

на момент вчинення злочину голова Держспецзв’язку (Юрій Щиголь);
його заступник Віктор Жора;
гендиректор та співробітник держпідприємства;
власник групи компаній (організатор схеми) та один його працівник.

Цього ж дня Кабінет Міністрів звільнив з посад голову Держспецзв’язку Юрія Щиголя та його заступника з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Віктора Жору.

Тимчасово обов’язки голови Держспецзв’язку поклали на Дмитра Маковського, який працював на посаді першого заступника голови відомства.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *