Концерти, комбікорм, курчата і спиртне. Чим агітували виборців?

У 40 об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) в 17 областях України відбулися перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів. До складу цих 40 громад увійшли 133 місцеві ради (міських – 4, селищних – 16, сільських – 113).

Вибори вкотре засвідчили, що в Україні ще не викорінено маніпуляції під час цих перегонів. Зокрема поліція відкрила три кримінальні провадження за фактом підкупу виборців. Двох організаторів затримали на Харківщині, також викрито схему в Одеській області.

За даними КВУ, виборцям роздавали гроші (від 300 до 600 гривень), квитки на концерти, комбікорм, курчат, алкоголь, дрова, продуктові набори.

Комітет виборців повідомив, що «на Луганщині в Лозно-Олександрівській об’єднаній громаді зафіксовано підвезення виборців на дільниці від імені партій «За життя» та Радикальної партії Олега Ляшка. Крім того, на дільниці №440094 не вистачає бланків протоколів про підрахунок голосів для отримання спостерігачами.

Про незаконну агітацію також повідомили спостерігачі ВО «Батьківщина», зокрема, в Донецькій, Рівненській та Полтавській областях. Це – надсилання смс із закликами голосувати для місцевих жителів, роздача листівок, знаходження агітаційних матеріалів в приміщенні для голосування тощ
На Харківщині (Старовірівська ОТГ) та Волині (Торчинська ОТГ) зафіксовано підвезення виборців до дільниць.

Крім того спостерігачі КВУ повідомляють про незаконну агітацію в день голосування. Зокрема, на Полтавщині (Терешківська ОТГ) та Рівненщині (Шпанівська ОТГ) . Так, у Терешківській ОТГ місцевим жителям у день голосування приходять смс із закликом голосувати за одного з кандидатів на посаду голови ОТГ. У Шпанівській ОТГ в приміщенні дільниці у селі Малий Олексин зафіксовано розміщення агітаційних матеріалів партії «УКРОП».

Деякі партії вже хваляться успіхами на цих пергонах. Зокрема, Блок Петра Порошенка “Солідарність” заявив, що “за результатами паралельного підрахунку голосів, проведеного партійними штабами, кандидати від партії перемагають у 26 громадах з 40. Тобто 65% – висуванці, члени партії або кандидати, які йшли за підтримки партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”. З них – 2 міських ОТГ, 8 селищних і 16 – сільських”.

За інформацією “БПП “Солідарність”, інші політичні сили показали значно менший результат. Зокрема, ВО “Батьківщина”- 1 ОТГ, “Наш край”-1, Опозиційний блок – 1, Аграрна партія – 1,”Радикальна партія”- 1 ОТГ.

Найбільшу кількість громад кандидати від “БПП “Солідарність” очолять у Запорізькій обл. – 4, Кіровоградській – 3, Харківській – 3.” Стовідсотковий результат партія отримала в Тернопільській області – в обох громадах, де відбулися вибори, перемагають кандидати від БПП” , – підкреслили в прес-службі.

Водночас “Батьківщина” отримала 222 депутатських мандати, Аграрна партія – 97, “Наш край” – 48, Радикальна партія – 34, “УКРОП” – 23, “За Життя” – 5, Опозиційний блок – 12, ВО “Свобода”- 5, Самопоміч – 16, Громадянська позиція – 4, Відродження – 1, Народний фронт – 10, депутати – самовисуванці – 95.

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *