Колишній керівник Київщини жорстко розкритикував команду Зеленського

Команда президента Зеленського «все глибше заходить, по суті, в ідейне протистояння суті і духу децентралізації». Про це написав на сторінці у Фейсбуку колишній голова Київської обласної держадміністрації Михайло Бно-Айріян.

Інформаційним приводом для свого критичного виступу екскерівник області обрав інтерв’ю Володимира Зеленського «Українській правді», у якому йдеться в тому числі про місцеве самоврядування.

Михайло Бно-Айріян вважає, що Глава держави «по суті поставив знак рівності між мерами, які виступають проти президента, з мерами-сепаратистами, які прикривають сепаратизм ідеями децентралізації.
І це вже далеко не перший негативний реверанс в бік керівників місцевого самоврядування».

На його думку, «Зеленський і його команда сповідують жорсткий принцип президентсько-парламентської республіки, з жорсткою вертикаллю і командами зверху. Але проблема в тому, що ця ж команда (тільки вже, на жаль, без президента) торпедувала питання завершення децентралізації, тобто передачі частини функцій держави на місці. І переконувала президента в її правильності. Без розуміння всіх наслідків, подальшого бачення роботи такої системи, і найголовніше, не усвідомлюючи, що така система цінісно несумісна з нинішнім стилем роботи Володимира Зеленського».

Ексочільник області коротко аналізує причини цього кризового явища:

«Виступ і посилення мерів – наслідок, в першу чергу, не їхньої сили або інституційної спроможності, а насамперед наслідок неефективної регіональної політики Офісу Президента і нерозуміння тих, хто відповідає за регіональну політику, в цілому як розвивати регіони.

Всі на Банковій намагаються будувати вертикаль. А будувати треба країну, розвивати еліти, посилювати інституції на місцях. Країна – це не Київ. Це в першу чергу регіони. В цьому і є різниця в підходах.
Цей розлом буде тільки посилюватися. З усіма наслідками як для президентської команди, так і місцевого самоврядування.

А крайніми, як завжди, опинимося ми з вами. Яким жити в цій країні суцільного дисоціативного розладу ідентичності».

Ще раніше в інтерв’ю «LB» Михайло Бно-Айріян висловив думку, що президентська команда ще не зовсім розуміє, які наслідки може мати децентралізація і яким буде державне управління після стовідсоткового сформування незалежних об’єднаних громад.

Нагадаємо, що Михайло Бно-Айріян попрацював на посаді голови КОДА 3 місяці і 10 днів. Він несподівано подав у відставку, розмістивши у Фейсбуці свою заяву на ім’я Президента України, додавши такий коментар:

«Ліпше умерти раз, умерти гордо, з незламаною душею, аніж повзати на колінах і вмерти двічі — морально й фізично. Але в першім варіанті ще є шанс взагалі не вмерти» (Андрій Чумак, «Сад Гетсиманський»).

У ЗМІ розповідали, що він не погоджувався з певними кадровими пропозиціями, які «пропонували» деякі провладні депутати з групи олігарха Коломойського, а також виступив проти замовних відосиків на свою адресу.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *