Журналіста Руслана Коцабу знову судитимуть за державну зраду (+відео)

Вищий спеціалізований суд скасував виправдальну ухвалу Апеляційного суду Івано-Франківської області у справі журналіста Руслана Коцаби про державну зраду.

Таким чином спецсуд задовольнив скаргу ГПУ на рішення Апеляційного суду Івано-Франківської області. Тепер справу Коцаби знову повернуть на судовий розгляд.

“Підстави скасування – суто процесуальні: через те, що апеляційний суд не задовольнив клопотання прокуратури про дослідження деяких доказів. Нагадую, що касація валялася в Вишці аж з 29 серпня 2016 року! Мета всього цього абсурду – максимально відтягнути ухвалення остаточного рішення, аби також відтягнути винесення рішення Європейським судом”, – написала в Фейсбуку адвокат Коцаби Тетяна Монтян.

Нагадаємо, після початку збройного конфлікту на Донбасі Коцаба неодноразово публічно виступав проти проведення в Україні мобілізації та закликав її бойкотувати. Відповідні ролики він розміщував на своєму YouTube-каналі.

У травні 2016 року Івано-Франківський міський суд засудив Коцабу до 3,5 року ув’язення за перешкоджання діяльності Збройних сил України. Обвинувачення у державній зраді тоді зняли. Прокурори просили суд призначити журналісту покарання у вигляді 13 років позбавлення волі.

У липні 2016 року Апеляційний суд Івано-Франківської області зняв з Руслана Коцаби обвинувачення у перешкоджанні діяльності ЗСУ, його звільнили з-під варти в залі суду.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *