“Вите надо выйти”. Чому Янукович відмовився від адвокатів (+відео)

Колишній президент України Віктор Янукович заявив, що не бажає брати участі у розпочатому судовому процесі у справі про державну зраду і відкликає з суду своїх адвокатів. Заяву екс-президента показали в ефірі програми “Время” на Першому каналі РФ.

“Я не відчував ілюзій з приводу цілей і завдань, поставлених перед судом нинішньою владою. І знав, що вони за всяку ціну прагнутимуть їх досягти, винести обвинувальний вирок, звинуватити мене у всіх минулих, нинішніх і майбутніх бідах України. Я не хочу брати участі у нібито змагальному процесі, підсумок якого заздалегідь визначений.

Я прийняв рішення відкликати з процесу своїх захисників. В їхній кваліфікації сумнівів немає. Але в країні знищеного правосуддя адвокати безсилі. Це не суд, а чистої води профанація.

Для мого засудження у найкоротші терміни під тиском особисто громадянина Порошенка були прийняті спеціальні закони про заочне засудження. Це пряме порушення Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Крім цього, на мої заяви про вимогу надати мені можливість взяти участь в судовому процесі в режимі відеоконференції мені було відмовлено”, – заявив Янукович.

Адвокат Януковича Віталій Сердюк вважає, що тепер будь-які рішення Оболонського райсуду в справі Янукович-Україна будуть юридично нікчемними.

Сьогодні, 6 червня, в Оболонському районному суді Києва продовжився процес у справі про державну зраду Януковича.

Суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення і ухвалив рішення про призначення екс-президенту безкоштовного адвоката з Регіонального центру надання безоплатної правової допомоги.

Відповідне рішення оголосив головуючий суддя Владислав Дев’ятко. Суд оголосив перерву до 10:00 12 липня.

Нагадаємо, екс-президента України звинувачують у скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 (поплічник – одна з категорій співучасника злочину), ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків), ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій) Карного кодексу України.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *