Як з України контрабандою вивозили золото під “дахом” дипломатів. Подробиці (+відео)

Для кого і в чиїх інтересах працівники дипломатичної місії перевозили 16 кілограмів золота?

Двох співробітників посольства України в Польщі затримали на кордоні під час спроби вивезти на службовому авто з України в Польщу велику суму валюти, золота та контрабандних цигарок.

Про це розповідав “Український репортер”.

Нові подробиці від ДБР.  Правоохоронці повідомляють, що спецоперацію провели на підставі інформації СБУ. До групи контрабандистів входили чинні та колишні працівники Посольства України в Республіці Польща, а також військовослужбовець Управління Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Закарпатській області.

Вони перевозили контрабанду через державний кордон України до країн Європейського Союзу, використовуючи дипломатичні імунітети та привілеї, а також службовий транспорт.

Так, водій Посольства України в Республіці Польща та один із секретарів Представництва МЗС України перевозили товари підакцизної групи на службовому вантажно-пасажирському мікроавтобусі.

До цього був залучений працівник Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Закарпатській області та експрацівник Посольства, а також син останнього – нині чинний аташе з консульських питань Посольства України в РП.

28 лютого 2021 року мікроавтобус був зупинений при виїзді з пункту пропуску, за кермом якого знаходився водій Посольства та аташе з консульських питань Посольства України в РП. Під час обшуку вказаного транспорту виявлено та вилучено:

  • 140 000 доларів США;
  • 67 200 євро;
  • 11 600 польських злотих;
  • золото – 16 кг;
  • 8826 блоків з цигарками.

Орієнтовна собівартість вилучених тютюнових виробів за попередніми підрахунками становить близько 1 500 000 гривень.

Попередня кваліфікація правопорушення: незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів (ч. 1 ст. 204 КК України).

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *