Вирок депутатці Наталії Черінській: штраф 25 500 гривень

Суддя Ірпінського міського суду Київської області Віталій Кафтанов 16 квітня оголосив вирок у гучній справі про хабарництво: на лаві підсудних – депутатка Гостомельської селищної ради Наталія Черінська. В селищі її вважають людиною, наближеною до колишнього регіонала, мера Юрія Прилипка. Донедавна побутувала думка, що навіть найменші хмаринки не можуть нависнути над головою Черінської, секретаря бюджетної комісії, директора місцевого культурно-оздоровчого центру. Це ж вона наводить глянець на персону мера – веде програму на ЮТУБі “Говорить Гостомель”.

І все ж торік Черінську затримали правоохоронці. 27 грудня 2017 року столична прокуратура повідомила:

«Секретаря бюджетної комісії селищної ради Київщини затримано на хабарі.

Під процесуальним керівництвом Київської місцевої прокуратури №5 співробітниками СБУ та Національної поліції України затримано на хабарництві секретаря бюджетної комісії однієї з селищних рад Київської області.

Жінку-посадовця затримали після передачі другої частини хабаря, яку вона отримала у вигляді автомобіля «Volkswagen Sharan» та грошових коштів у сумі 5тисяч гривень. Перша частина хабаря складала 2 тисячі доларів США та була одержана зловмисницею у листопаді поточного року.

Слідством встановлено, що неправомірну вигоду посадовець зажадала від підприємця за сприяння у прийнятті позитивного рішення головою та членами виконкому селищноï ради про надання дозволу на розміщення двох МАФів на території вказаного селища.

На даний час затриманій особі готується повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 369-2 КК України».

Слідство завершилося. Матеріали направили до Ірпінського міського суду.

16 квітня. Черінська приїхала до суду на легківці «Nissan» (була за кермом), разом з нею – адвокат. Була одягнута в чорне плаття, туфлі – на шпильках… Вона гордовито пройшла по алейці до приміщення суду і навіть відповіла на привітання громадських активістів, які прийшли на це судове засідання.

Складалося враження, що підсудній не варто хвилюватися. Вона про щось тихо гомоніла з адвокатом, два прокурори з місцевої прокуратури №5 ще початку засідання були мовчазними. Навіть не забажали сказати журналістам, яке покарання просить для Черінської обвинувачення.

Розпочався суд, і головуючий Віталій Кафтанов повідомив, що Черінська уклала угоду зі слідством про визнання вини. На запитання судді, чи відповідають дійсності обставини справи, Черінська відповіла ствердно.

– Визнаєте вину? – чергове запитання судді.

– Так, – промовила підсудна.

Залишимо за рамками усі процедурні моменти засідання, скажемо лише, що вразила блискуча характеристика депутатки Черінської, яку написали в Гостомельсьскій селищній раді. Вона – і креативний керівник, і веде здоровий спосіб життя, і акуратно заповнює протоколи засідань депутатської комісії і так далі.

А як же бути з хабарем? Чому це раптом «креативний керівник» Черінська вирішила поліпшити свої статки за рахунок підприємця?

Отже про хабар. Підприємець задумав спробувати в Гостомелі поставити кілька павільйонів для продажу хліба. Але ж потрібні дозволи. Тут і нагодилася депутатка Черінська, сіятельна пані, що вирішує питання.

Ось що з цього приводу «закарбовано» у вироку. Вона сказала підприємцю, що входить до команди мера Прилипка і може вплинути на процес оформлення документів для торгових павільйонів. На жаль, слідство не стало копати глибше, тобто не взяли до уваги весь ланцюжок прийняття корупційного рішення. В центрі уваги лише Черінська. Чому?

Яке ж покарання? 25 500 гривень штрафу. Таку суму присуджено Черінській (стаття 369, частина 2). Суд постановив повернути підприємцю автомобіль «Фольксваген шаран», який було передано Черінській в якості хабаря. «Мічені» купюри, які були вилучені під час обшуку, – повернуть до СБУ.

Гостомельські активісти шоковані гуманністю Ірпінського суду. Виходить, що в нашій державі можна брати хабарі, відбуватися легким переляком та штрафом, а потім, як ні в чому не бувало, продовжувати депутатську діяльність, «відстоюючи» інтереси народу. Що й буде робити, очевидно, депутатка Черінська, прославляючи свого патрона – мера Прилипка.

А знаєте, скільки людей гниє в українських тюрмах за дрібні кримінальні злочини? Тисячі! А скільки обвинувачених роками чекають в смердючих камерах на вироки, а вердиктів усе немає й немає? А скількох невинних засуджено?!

Зате в Україні “успішно” борються з корупцією.

Леонід ФРОСЕВИЧ

Судять Наталію Черінську
Фото Євгенія МАЙОРОВА

На цю тему читайте також тут:

Затримання депутатки Черінської. Погляд на Гостомель

Депутатка Черінська під домашнім арештом

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *