В Ірпені – розкрадання бюджетних коштів на десятки мільйонів. Справа Карплюка, Христюка

Новий поворот у розслідуванні діяльності ірпінських чиновників — керівника міста Володимира Карплюка та його першого заступника Дмитра Христюка.

Прокуратура Київської області повідомила про підозру першому заступнику Ірпінського міського голови Дмитру Христюку, який, діючи у злочинній організації спільно з Ірпінським міським головою Володимиром Карплюком та іншими, встановленими слідством, особами вчинив тяжкі та особливо тяжкі злочини з метою розкрадання бюджетних коштів і земель на території міста, що складає десятки мільйонів гривень збитків.

Про це інформує прес-служба обласної правоохоронної установи.

Дії посадової особи кваліфіковано за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчиненого у складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємництво, вчинене у складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, вчинене у складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 (службове підроблення, вчинене у складі злочинної організації), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України.

В прокуратурі допитано як підозрюваного Дмитра Христюка та вручено клопотання про застосування до нього запобіжного заходу – тримання під вартою.

Карплюк на виклик прокуратури не прибув. Закон не для нього. Між тим, начальник слідчого управління обласної прокуратури Максим Ахсаров повідомив “Громаді Приірпіння”, що Карплюка знову викличуть до прокуратури для вручення підозри 31 серпня, на 15-ту годину. “Якщо він не з’явиться, будемо звертатися до суду з клопотанням про заходи процесуального примусу. Ми звертаємося до ЗМІ поширити цю інформацію максимально, аби вона таки потрапила до Карплюка”.

Нагадаємо, що прокуратура інформувала громадян: ірпінські чиновники “неодноразово не з’являлися на виклики для проведення слідчих дій, що свідчить про бажання ухилитися від відповідальності, фактичне затягування досудового розслідування та створення уяви у суспільства про начебто політичне переслідування”.

Карплюк з Христюком навіть організували мітинг на свою підтримку під будівлею прокуратури. Правоохоронці кваліфікували цю агіткомпанію “як втручання в діяльність працівників правоохоронного органу”. Певно, ще й за це доведеться відповідати ірпінським панам.

Леонід БОРИСЕНКО
Малюнок Олега СМАЛЯ

На цю тему читайте також тут

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.