“Трубу медведчука” повернули у державну власність

Верховний Суд визнав право власності держави на українську частину нафтопродуктопроводу “Самара-Західний напрямок”, широко відомого як “труба Медведчука”.

Про це повідомив голова Фонду держмайна Віталій Коваль.

В справі по “трубі Медведчука” поставлено крапку. Верховний Суд остаточно визнав за державою право власності на українську частину магістрального нафтопродуктопроводу “Самара – Західний напрямок”. Цей актив загальновідомий, як “труба Медведчука” – написав Коваль у Telegram.

Він нагадав, що нафтопровід був збудований за часів СРСР і після проголошення незалежності України мав перейти у державну власність. Однак багато років ним користувалася російська компанія “Транснєфтєпродукт”.

Україна намагалась повернути частину нафтопроводу у державну власність з 2011 року. У 2017 році НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочали розслідування обставин передачі права власності на трубопровід. За результатами розслідування, Вищий антикорупційний суд заарештував актив. З 2021 року він знаходиться в управлінні АТ “Укртранснафта”.

У 2021 ФДМУ подав позов до господарського суду Житомирської області, в якому просив визнати за державою право власності на трубопровід.

“У червні 2023 року суд став на бік Фонду. А вчора Верховний Суд не задовольнив касаційну скаргу. Таким чином Україна відстояла своє право на це майно”, – вказав Коваль.

За його словами, наразі триває реєстрація права власності держави на трубопровід.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *