У Києві затримали організатора хакерського угруповання “Avalanche”

Кіберполіція затримала в Києві організатора міжнародного хакерського угруповання “Avalanche”. Злочинець (найвірогідніше, Геннадій Капканов) мав при собі підробний паспорт громадянина України на ім’я іншої особи. Сьогодні, 26 лютого, суд у Полтаві обиратиме йому запобіжний захід.

Під час обшуку на квартирі, яку винаймав хакер, поліцейські вилучили ноутбук, гроші та флеш-накопичувачі.

У Києві затримали організатора хакерського угруповання "Avalanche"

У листопаді 2016 року організатора кібермережі, 33-річного жителя Полтави, вже затримували. Тоді Жовтневий райсуд Полтави відмовився його арештувати, і підозрюваний зник. Пізніше його оголосили у міжнародний розшук.

Ватажку “Avalanche” інкримінують причетність до вчинення злочинів за ч. 3 ст. 209 (відмивання коштів), за ч. 1 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів), ч. 2 ст. 342 (опір представникам влади) та ч. 4 ст. 190 (шахрайство) ККУ.

Хакерська мережа “Avalanche” функціонувала останні 7 років. Вона займалася розсилкою вірусів і спаму, фішингом і відмиванням грошей. Злочинці щодня інфікували до 500 тисяч комп’ютерів. Збитки від їхньої діяльності оцінюються майже в 100 млн євро. Серед постраждалих – громадяни 180 країн. Кримінальні справи щодо їхньої діяльності досі розслідуються в Німеччині.

З “Avalanche” боролися правоохоронці 30 країн світу. Їм вдалося ідентифікувати 16 підозрюваних. 30 листопада 2016 року поліцейські за координації німецьких колег провели міжнародну спецоперацію з ліквідації хакерської мережі.

Їм вдалося затримати п’ятьох головних організаторів мережі. Троє з них виявилися українцями. Одного затримали в Німеччині, другого – в Азербайджані, а третього – Геннадія Капканова – у Полтаві.

У Києві затримали організатора хакерського угруповання "Avalanche"

Під час затримання він намагався втекти від правоохоронців і навіть відстрілювався з автомата Калашникова. Незважаючи на збройний опір поліцейським, суд його тоді відпустив. Суддя Лариса Кулешова відмовилася арештовувати Капканова на тій підставі, що він є громадянином України, а за подібні злочини наших співгромадян іншим країнам (у даному випадку – Німеччині) не видають.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.