Суд у Тбілісі над Саакашвілі розпочався без його участі

Пенітенціарна служба вирішила не доставляти Міхеіла Саакашвілі на судовий процес, аргументуючи це «можливими деструктивними діями» та «ризиками для здоров’я».

Про це повідомила у Фейсбуку український омбудсмен Людмила Денісова .

Вона нагадала, що Саакашвілі просив публічного розгляду справи зі своєю участю.

«Михеіл, вважаючи себе невинним, клопотав про публічний розгляд справи зі своєю участю. Втім, пенітенціарна служба не задовольнила це клопотання, ухваливши рішення не доставляти Саакашвілі на судовий процес. Свої дії пояснили “можливими деструктивними діями у разі етапування Саакашвілі до зали суду, а також ризиками для здоров’я”, – заявила вона.

За словами Денісової, адвокати звернулися з клопотанням про відведення складу суду, який ухвалив рішення розглядати справу Саакашвілі без його присутності.

Омбудсмен наголосила, що такі дії судової влади Грузії порушують ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, яка гарантує право на справедливий та публічний розгляд. Вона закликає іноземні держави та міжнародні правозахисні організації вимагати відновити право Саакашвілі на участь у процесі.

Наступне засідання у цій справі призначено на 29 листопада.

Нагадаємо, що 9 листопада Денісова заявила, що третього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі побили співробітники пенітенціарної системи країни.

У понеділок, 8 листопада, стало відомо, що Міхеіла Саакашвілі вивезли з пенітенціарної установи у невідомому напрямку. Пізніше пенітенціарна служба Грузії підтвердила, що політика направили до лікарні Глданської в’язниці у Тбілісі.

За словами омбудсмена Грузії Ніно Ломджарії, його перевели проти його волі, заявивши, що доставлять до цивільної клініки.

Міністр юстиції Грузії звинуватив Саакашвілі у нападі на співробітників Глданської в’язниці, він заявив, що це був самозахист:

«Мене витягли з машини, повалили на землю і кілька разів ударили по шиї. Мене тягли за волосся, і я, звичайно, чинив опір, так само, як у палаті, коли до мене підійшов якийсь невизначено кримінальний медичний персонал, і я справді відштовхнув його, бо вони почали вводити мені щось без мого дозволу».

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *