Олексій Данілов: дані про рахунки Фірташа будуть оприлюднені найближчим часом

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов пообіцяв оприлюднити інформацію про рахунки олігарха Дмитра Фірташа, заблоковані в рамках санкцій. Про це він повідомив в понеділок, 12 липня, пише zaxid.net.

«Ми найближчим часом вийдемо з інформацією, скільки рахунків за кожним рішенням РНБО заблоковано та яка там кількість коштів», – заявив він.

На питання, чи стосується це телеканалу «Інтер», Данілов уточнив, що «РНБО розбиратиметься скільки акцій у нього там та чи є вони взагалі».

«Може так статися, що нібито він володіє, а коли дивишся оригінали документів, може виявитися, що там Фірташа немає і може там якась інша компанія, наприклад, з Кіпру або з якоїсь іншої офшорної зони», – розповів він.

Нагадаємо, що Рада національної безпеки і оборони України запровадила повний пакет санкцій проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа і російсько-українського бізнесмена Павла Фукса 18 червня.

Фукс, як зазначає РНБО, причетний до незаконного отримання ліцензій на видобуток корисних копалин в Україні. Водночас санкції проти Фірташа пов’язані з «його участю в титановому бізнесі».

Їм заблокували активи, обмежили торгівельні операції, повністю припинили транзит ресурсів, польотів та перевезень територією України, а також заборонили виводити гроші та брати участь у приватизації, оренді державного майна тощо.

Санкції РНБО президент Володимир Зеленський ввів 24 червня. Окрім Фірташа і Фукса, економічні обмеження стосуються і низки російських олігархів.

Сам Фірташ проживає в Австрії з 2014 року. За даними ЗМІ, він зблизився з австрійською політичною елітою, тому йому вдається відкладати свою екстрадицію до США, де його звинувачують у рекеті та хабарництві. Олігарх живе у Відні на віллі, що належить Олександру Шютцу, великому спонсору правлячої «Австрійської народної партії» Курца. (Читайте статтю “Скандал: канцлер Австрії вояжував на приватному літаку українського олігарха Фірташа”)

Малюнок Андрія Петренка.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *