Розкрадання 1,5 мільярда гривень на закупівлі снарядів: затримано начальника управління Міноборони

Співробітники СБУ разом з керівництвом МО України викрили керівника одного з Головних управлінь Міноборони на масштабній оборудці.

За даним слідства, посадовець організував схему привласнення бюджетних коштів під час здійснення держзакупівель, повідомляє Офіс Генпрокурора.

У грудні 2022 року він підписав договір зі спецекспортером на придбання партії артилерійських снарядів для ЗСУ. Але гроші на рахунок компанії тоді не перераховувалися, оскільки продукція не була поставлена.

В подальшому новостворена Агенція оборонних закупівель МОУ уклала новий контракт на поставку цих снарядів зі спецекспортером, але на значно вигідніших умовах – нижчою вартістю та коротшими термінами поставки. Згідно цього контракту продукція мала бути доставлена напряму від виробника.

Незважаючи на це, посадовець безпідставно продовжив дію попереднього договору. На цій підставі на рахунки афілійованої іноземної фірми-посередника було перераховано майже 1,5 млрд грн, що на 130 млн грн перевищило вартість продукції за прямим договором з виробником.

Під час обшуків за місцями роботи та проживання посадовця виявлено документи, які підтверджують незаконну діяльність.

Наразі керівника одного з Головних управлінь Міноборони затримано. Вирішується питання щодо повідомлення йому про підозру.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *