Не можуть знайти тіло Олексія Навального

Сім’я Олексія Навального намагається знайти тіло російського політика, але безрезультатно.

Російська влада повідомила про смерть Навального в колонії 16 лютого.

Як повідомляє ВВС, 17 лютого матір Навального Людмила та його адвокат приїхали до колонії у Харпі на півночі Росії у Тюменській області, де він відбував ув’язнення. Там їм офіційно оголосили про смерть Олексія Навального.

“Його смерть настала 16 лютого о 14:17 за місцевим часом, як написано в офіційному повідомленні, виданому матері Олексія”, – розповіла прессекретар Навального Кіра Ярмиш.

Оточення Навального вимагає, щоб його тіло “негайно” видали сім’ї.

Співробітник колонії повідомив матері, що тіло її сина відвезли до моргу у місто Салехард для “дослідження”.

Після цього матір разом з адвокатом поїхали до салехардського моргу. Але він виявився закритим: “Адвокат зателефонував за вказаним на дверях телефоном. Йому сказали, що він уже сьомий, хто сьогодні дзвонить. Тіла Олексія у них у морзі немає”, – розповідає прессекретар Навального.

З’ясувати, де знаходиться тіло Навального, намагалися й журналісти. Кореспондентка видання “Медіазона” додзвонилася до завідувача патологоанатомічного відділення Салехардської окружної лікарні Сергія Івченка. Той, вислухавши питання про тіло Навального, кинув слухавку. У морг дзвонили і журналісти Reuters – їм сказали, що тіла Навального там немає.

Видання Astra поговорило з представниками бюро судово-медичної експертизи у Салехарді. Там повідомили, що “ніяких тіл із колоній не приймали”, і запропонували журналістам зв’язатися зі слідчим комітетом.

Соратники Навального кажуть, що лише за суботу слідчий комітет росії вже кілька разів змінив версії того, що сталося з політиком і що відбувається з його тілом.

Як розповіла Ярмиш, один із адвокатів Навального вдень 17 лютого їздив до управління СК у Салехарді. Там йому повідомили, що причину смерті Навального не встановили і взяли “повторну гістологічну експертизу”.

“Її результати нібито будуть наступного тижня. Очевидно, що вони брешуть і роблять все, щоб не видати тіло”, — заявила Ярмиш.

Потім, за словами Ярмиш, слідчі повідомили адвокатам, що перевірку закінчили і “криміналу” експерти не виявили. Але згодом вони заявили, що перевірка триває, і сказали, що до її закінчення тіло Навального родичам не віддадуть.

Управління слідчого комітету Ямало-Ненецького автономного округу росії заявило, що проводить процесуальну перевірку за фактом смерті Навального.

За російськими законами такі перевірки можуть тривати у певних випадках до 30 діб.

Директор Фонду боротьби з корупцією, створеного Навальним, Іван Жданов каже, що у колонії заявляли, що зацікавлені якнайшвидше видати тіло.

“Зараз у слідчому комітеті стало очевидним, що тіло не збираються видавати. При цьому у моргах тіла немає”, – каже Жданов.

Крім цього, він розповів, що в колонії матері Навального повідомили, що причиною смерті Навального став “синдром раптової смерті”. Перед цим російський телеканал RT стверджував, що у Навального нібито відірвався тромб.

Такого синдрому немає у Міжнародній класифікації хвороб, хоча там є, наприклад, синдром “раптової серцевої смерті”. Але саме собою формулювання вказує на те, що колонія в Харпі вважає смерть Навального ненасильницькою. При цьому неясно, як у колонії могли дійти до такого висновку, якщо слідчі нібито досі не закінчили перевірку.

Тюремники заявляли, що Олексій Навальний помер після того, як йому стало погано після прогулянки.

“Очевидно, вбивці хочуть приховати сліди, тому не видають тіло Олексія і ховають його навіть від матері”, – заявила команда Навального в соцмережах, вимагаючи негайно видати тіло опозиціонера.

Тим часом у російських містах проходили акції пам’яті Олексія Навального. Люди приносили квіти, свічки та портрети політика до меморіалів політв’язням та жертв репресій у своїх містах.

Влада їм перешкоджає: поліцейські оточують території навколо пам’ятників, невідомі руйнують стихійні меморіали, забираючи квіти та інші пам’ятні знаки.

За два дні затримали понад 340 людей у 30 містах.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *