Меру Ірпеня Карплюку вручили ще одну підозру (+відео)

Меру Ірпеня Володимиру Карплюку (на фото) вручив ще одну підозру прокурор Київської області Дмитро Чібісов. Ірпінському міському голові інкримінують ті ж порушення, за які раніше уже отримали підозри члени його команди, зокрема його перший заступник Дмитро Христюк.

Їм закидають створення злочинної організації та розкрадання бюджетних коштів і земель на території міста Ірпеня, що завдало державі та громаді десятки мільйонів гривень збитків.

“Дії посадової особи кваліфіковано за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчиненого у складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємництво, вчинене у складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, вчинене у складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 (службове підроблення, вчинене у складі злочинної організації), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України”, – йдеться у повідомленні прокуратури Київської області.

У прокуратурі Христюка допитали як підозрюваного та відправили під варту. Водночас Ірпінський міський голова сьогодні розписуватися за підозру відмовився, натомість написав гнівний пост у Фейсбуку.

“Під час засідання Кваліфікаційної комісії Дмитро Чібісов замість того, щоб надати обґрунтовані відповіді на запитання, намагався протизаконно вручити мені підозру у вчиненні надуманих злочинів, не зачитавши мої права та вчинивши на очах у всіх членів комісії грубі процесуальні порушення, неприпустимі з його подальшим перебуванням на посаді Київського обласного прокурора.

Схоже на те, що Чібісов обрав замість свого захисту напад на мене, адже я вчора був у приміщенні Київської обласної прокуратури, де мені могли оголосити підозру”, – написав Карплюк у Фейсбуку.

Нагадаємо, після першої підозри Володимир Карплюк вирішив організувати наметове містечко під обласною прокуратурою, однак не зміг витримати там і одного дня. Ірпінського міського голову підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві або будь-якому підприємстві особою, яка зобов’язана їх дотримувати, якщо це порушення спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки) КК України. Тоді, на незаконному будівництві, одна людина загинула, а друга отримала тяжкі тілесні ушкодження.

В якості захисту очільник Ірпеня почав скаржитися у кваліфікаційну комісію на дії прокурора області Чібісова і загалом підготував 7 скарг про порушення ним прокурорської етики та вчинення дій, не сумісних з прокурорським статусом та званням.

 

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *