Генпрокуратура проводить обшуки у “справі Януковича”. Вилучили гроші, золото та документи

Слідчі департаменту спецрозслідувань Генаральної прокуратури України спільно з оперативниками ДФС провели низку обшуків у високопосадовців часів Віктора Януковича. Як повідомляє прес-секретар Генерального прокурора Лариса Сарган, ці особи перереєстрували на підставних осіб кілька підприємств для легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.

“За результатами обшуків за місцем проживання одного з колишніх керівників МВС часів Януковича виявлено та вилучено грошові кошти у сумі понад 200 тис. доларів США, 3 кг золота, дорогоцінні вироби, картини та ікони, документи та чорнові записи, що стосуються службової діяльності, а саме проведення силових операцій правоохоронних органів з протидії протестним акціям, зброя та набої до неї”, – повідомляє Сарган.

ГПУ не повідомляє прізвища колишнього правоохоронця, однак, за деякими даними, йдеться про екс-заступника голови МВС Віктора Ратушняка.

Під час обшуків вилучено бухгалтерські документи, чорнові записи, підроблені печатки органів державної влади та печатки підприємств з ознаками фіктивності, нерезидентів, штампи і печатки нотаріусів.

За результатами обшуків на підприємствах (у портах та зернових терміналах), де відбувався незаконний експорт, вилучено продукції, за попередніми даними слідства, на 200 млн грн. Операції з експорту здійснювалися без відображення в податковій звітності та сплати відповідних податків.

ГПУ повідомляє, що низка підприємств, які належать екс-посадовцю часів Януковича, у 2016-2017 роках не відображали у податковій звітності придбання експортованої продукції. Товари закуповувалися у фермерських господарств за готівку і без відповідного офіційного обліку. Компанії не відображали у податковій звітності отримані доходи і не сплачували податків.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *