Фігуранта справи Гандзюк Ігоря Павловського звільнили з-під варти

Засуджений за приховування злочину проти херсонської активістки Катерини Гандзюк Ігор Павловський вийшов на волю.

Цю інформацію hromadske підтвердив адвокат фігуранта Володимир Сергет.

Раніше Ігор Павловський уклав угоду зі слідством і дав свідчення у справі щодо ймовірних замовника та організатора злочину — Владислава Мангера та Олексія Левіна (Москаленка).

Натомість Ігор Павловський лишався під вартою за двома іншими обвинуваченнями — створення злочинної організації на Херсонщині та викрадення транспортних засобів. Адвокат Павловського зазначив, що 24 листопада сплинув термін тримання під вартою його підзахисного, який не був продовжений прокуратурою. Водночас в Офісі генерального прокурора нам не прокоментували цю інформацію.

Також на волі опинився водій Павловського та свідок у справі Гандзюк Валерій Одінцов, який проходив підозрюваним у справі щодо викрадення транспортних засобів. Він уклав угоду зі слідством. Про це свідчить рішення суду.

У суді під присягою Ігор Павловський підтвердив інформацію про те, що до нього після злочину заходив Левін і казав: «Це ми з Миколайовичем (саме таке ім’я по батькові в Мангера — ред.) замовили Катерину Гандзюк». Також Павловський зазначив, що Левін фінансував адвокатів і дружину Сергія Торбіна (організатор нападу), щоб ті мовчали.

«Миколайович», дача в Болгарії та «від кислоти не помирали». Що казали на допитах та в розмовах фігуранти справи Гандзюк
Крім цього Павловський зазначив, що вже в ізоляторі СБУ Олексій Левін пропонував йому 20 тисяч євро за мовчання, додавши, що від грошей відмовився. Водночас Левін надав суду папірці листування з Павловським, де останній нібито скаржився на умови в ІТТ СБУ, та додав, що має ще певні аудіозаписи. Але суд не долучив їх до матеріалів справи.

У січні Ігор Павловський у коментарі hromadske називав себе «випадковим слухачем» і додавав, що на нього тиснула СБУ: «Мені перед цим телефонували й казали: якщо не говоритиму те, що треба, і не буду свідчити проти тих, кого треба, сидітиму. Вам достатньо? СБУ телефонувала».

Нагадаємо, що 31 липня 2018 року херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні.

Замовником нападу на Гандзюк слідство вважає голову Херсонської облради Владислава Мангера. Його затримали для примусового приводу до суду. Організатором злочину слідство вважає Олексія Левіна (Москаленка), який переховувався в Болгарії, але потім був затриманий та екстрадований до України.

Справу щодо ймовірних організатора та замовника нападу Гандзюк передали до суду наприкінці липня. Ще раніше п’ятьох фігурантів нападу засудили до тюремних строків від трьох до шести років.

Водночас слідство не виключає, що замовників було декілька.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *