Грошові мішки не повинні диктувати умови на виборах. Київська облрада підтримала звернення до парламенту

Якщо не змінити виборче законодавство щодо зменшення сум грошової застави для кандидатів у депутати місцевих рад та кандидатів на посади міських голів, то з демократією в Україні може бути покінчено.

Таку думку з трибуни сесії Київської обласної ради висловив депутат, представник фракції«Свобода» Ігор Сабій, зачитавши звернення однопартійців до Верховної Ради України. У цьому документі запропоновано внести зміни до виборчого законодавства. Облрада більшістю голосів підтримала це звернення.

Новий закон запроваджує захмарну фінансову планку для тих, хто вирушає в похід за мандатами.

Наприклад, щоб тільки отримати право балотуватися до обласної ради треба буде заплатити 2 мільйони 760 тисяч гривень застави, до Білоцерківської міськради – 285 тисяч, Броварської – 90 тисяч. Кожен кандидат на голову міської ради має внести «до каси» 285 тисяч гривень.

До речі, щоб балотуватися на міського голову Києва, треба заплатити понад 4 мільйони гривень, що на 1 мільйон більше ніж застава для кандидата на посаду Президента України.

Так само треба заплатити ще 4 мільйони гривень застави для можливості висунути список до Київради.

Голова Київської обласної ради Микола Стариченко підтримав колег по депутатському корпусу, висловивши сподівання, що в парламенті дослухаються до пропозицій облради.

Він має також надію, що й інші обласні ради висловлять свою позицію щодо цього злободенного питання.

Фото “Українського репортера”

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.