Генпрокурор Луценко вирішуватиме, чи зніматимуть з Олеся Довгого депутатську недоторканність

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький підписав подання на зняття депутатської недоторканності з народного депутата від групи “Воля Народу” і колишнього секретаря Київради часів Черновецького Олеся Довгого.

“По Довгому минулого тижня прийшло подання за фактом виділення земель у Києві в 2007 році. Вчора було підписано подання на зняття недоторканності. Ми вважаємо, що даних для підозри достатньо”, – повідомив на брифінгу Холодницький.

Водночас сам Довгий назвав чутками інформацію про підготовку подання щодо зняття з нього депутатського імунітету.

“Претензії правоохоронних органів коментувати не буду, адже ніяких офіційних документів ні від київської прокуратури, ні від САП не надходило. Дізнався про все, що відбувається, зі ЗМІ. Скажу поки що лише одну річ – ніколи не ховався за депутатським імунітетом. Ішов на вибори, обирався до Парламенту не заради недоторканності. І, через два з половиною роки після виборів, продовжую відкрито і чесно дивитись в очі своєму виборцю.

Якщо у прокуратури є до мене питання – я сам попрошу моїх колег по парламенту проголосувати за подання, яке нібито вніс Холодницький. Мені нічого боятись і нічого приховувати. Дискутувати зі слідством через фейсбук не збираюсь. З представниками прокуратури зустрінемось у суді”, – написав нардеп у Фейсбуку.

Як відомо, Олесь Довгий є фігурантом карної справи по факту незаконного виділення земельних ділянок на території заповідника “Жуків острів”. У серпні 2007 року Київрада своїм рішенням ліквідувала цей заказник і скоротила його площу з 1630 га до 196 га. Потім ця земля була роздана під забудову різним компаніям.

Згідно із законодавством, САП відправляє подання на зняття депутатської недоторканності Генеральному прокурору, а той вносить його до парламенту.

Нагадаємо, нещодавно Луценко відмовився звертатися до парламенту за дозволом на притягнення до кримінальної відповідальності депутатів Євгена Дейдея з “Народного фронту” та Андрія Лозового з “Радикальної партії”. Луценко тоді сказав, що Антикорупційне бюро та Антикорупційна прокуратура, які розслідують незаконне збагачення цих депутатів, не виконали всі необхідні слідчі дії. При цьому Генпрокурор досі не повідомив. у чому проблема, ані Антикорупційному прокурору, ані директору Антикорупційного бюро.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.