Газогін “Північний потік-2” продовжують будувати

Будівництво російського газогону «Північний потік-2» знову поновили. Російська спеціалізована баржа «Фортуна» прибула у води Данії та почала прокладання труб. Данський відрізок газогону є останньою ланкою у будівництві.

Як повідомляє Громадське, російське судно відправилось з Німеччини ще кілька днів тому. Якір кинуло за 28 кілометрів на південь від острова Борнхольм, що належить Данії.

Згідно з даними баз про рух суден Vesselfinder та MarineTraffic, у районі данського відрізка газопроводу зафіксували ще кілька допоміжних російських суден.

Нагадаємо, у грудні 2020 року Росія завершила прокладання труб газогону «Північний потік-2» у водах Німеччини. Таким чином для завершення будівництва залишається прокласти труби на двох паралельних гілках газопроводу в економічній зоні Данії.

Прокладання труб у водах Німеччини після майже річної перерви поновили з 5 грудня. До того будівництво поставили на паузу через санкції США щодо європейських підрядників.

Цього року Штати розширили перелік компаній, що підпадають під санкції. Зокрема вони стосуватимуться компаній, які надають сертифікаційні послуги або послуги зі страхування проєкту, модернізації або встановлення зварювального обладнання на суднах, що завершують будівництво «Північного потку-2».

Окрім цього Європарламент закликав зупинити будівництво газогону «Північний потік-2», а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб.

Попри це в Німеччині кажуть, що не могли зупинити процес, адже проєкт спорудження газогону схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судовим позовом проти країни.

Малюнок Андрія Петренка.

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.