Finita la comedia – Леонід Косаківський щодо законопроекту про Київ

Finita la comedia. 244 голоси «за» — 234 (з 251) від “Слуги народу”, 10 позафракційних, інші парламентські фракції по нулях, — і якісь ще крихкі надії на адекватний закон про столицю розвіялись остаточно. Отче, прости їм, бо не знають, що творять.

Для мене, який понад 20 років, коли ще деякі з авторів цього «шедевру» про це й не думали, боровся за зміну недолугого і сфабрикованого закону зразка 1999 року, повернення киянам вкраденого тоді у них самоврядування, це особливо болісно визнавати.

Бо розмови про те, що ми там до другого читання все поправимо, врахуємо зауваження ГНЕУ, візьмемо все краще з інших проектів тощо, — від лукавого.

Регламент ВР каже, що перше читання — це обговорення основних принципів, положень, критеріїв, структури законопроекту та прийняття його за основу, а пропозиції та поправки до законопроекту, який готується до другого читання, можуть вноситися ЛИШЕ до того тексту законопроекту (статей, їх частин, пунктів, речень), який прийнятий Верховною Радою за основу. Крапка. Вирватися з прокрустового ложа ухваленого в першому читанні законопроекту вже не вдасться. Його можна тільки переписати заново.

Велосипед вигадувати не потрібно. Парламентські експерти, які забракували цей проект, чітко у своєму висновку вказали, що жодні особливості, пов’язані з виконанням Києвом столичних функцій, не скасовують для нього можливість мати таку саме систему органів місцевої влади (рада, виконком) та виконавчої влади (КМДА), як і по всій Україні. Винятків для столиці ані Конституція, ані базовий закон про місцеве самоврядування не містять. І будь-яка самодіяльність у вигадуванні якихось незрозумілих органів тут неприйнятна.

А завданням законодавця мало би бути – виписати деякі нюанси ЗДІЙСНЕННЯ конституційними органами своїх повноважень в нашому місті, знаходження потрібного балансу влад (повноправні міський голова, рада, виконком як виконавчий орган, і міськдержадміністрація з повноваженнями винятково за дотриманням законів і конституції), а не пропонування нам замість цього якогось ерзацу.
Кияни такого не сприймуть.
ДумайТЕ.

Леонід КОСАКІВСЬКИЙ, Перший Київський міський голова

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *