Еммануель Макрон призначив нового прем’єр-міністра

Президент Франції Еммануель Макрон назначив новим прем’єр-міністром країни Жана Кастекса, який до цього був заступником керівника його адміністрації.

Про це повідомляється на сайті Єлисейського палацу.

Жан Кастекс — державний службовець, тривалий час працював на керівних посадах у місцевій та регіональній владі. У квітні 2020 року його призначили відповідальним за координацію виходу Франції з карантину, введеного через коронавірус.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Франції Едуар Філіп подав Макрону заяву про відставку. Разом із ним у відставку пішли і всі міністри уряду.

Відставка французького прем’єра настала після програшу партії Макрона «Вперед, Республіко!» на місцевих виборах у Франції, що відбулися минулої неділі, 28 червня.

Сам Філіп на цих виборах був обраний мером міста Гавр. Можливо, саме цим і пояснюється рішення про його відставку.

Крім того, перезавантаження уряду Макрон планував давно: так він намагається дещо підняти свої рейтинги й підтримку своєї партії, які за понад два роки його президентства суттєво просіли і ще більше втратили через коронавірусну кризу.

Едуар Філіп очолював уряд Франції із 2017 року після приходу до влади Макрона та його партії. До цього був мером невеликого портового міста на півночі країни.

 

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.