Еммануель Макрон став новим президентом Франції

Лідер руху “Вперед!” Еммануель Макрон став новим президентом Франції. Згідно з соціологичними опитуваннями, у другому турі виборів, які відбулися 7 травня, за нього проголосували від 65 до 66,1% французів. Результат Марін Ле Пен – приблизно 34%.

Офіційні дані відрізняються не сильно: 60/40% при підрахунку 80% бюлетенів. Таким чином 39-річний центрист став новим президентом Франції – 25-м за всю історію, восьмим з часу заснування П’ятої республіки і наймолодшим з початку ХХ століття.

Після оголошення попередніх підсумків голосування, Макрон провів телефонну розмову зі своєю суперницею Марін Ле Пен, і та публічно визнала свою поразку. Серед іноземних лідерів першими нового колегу привітали прем’єри Італії та Великої Британії Маттео Ренці й Тереза Мей.

Явка на виборах була найнижчою з 1969 року – менше 75%, водночас 9% французів опустили в урни порожній бюлетень. Це також рекорд.

Перемогу Макрона схвально сприйняли ринки й бізнес. Новина про це підняла курс євро до відмітки $1,10, що відображає загальний оптимізм щодо майбутнього єдиної Європи.

А вже через шість тижнів у Франції відбудуться вибори до Національної асамблеї. Для того, щоб Макрон отримав свободу дій і не став номінальним президентом, який має постійно шукати компроміси з опозиційним парламентом, його створений рік тому рух “Вперед!” має отримати достатньо місць у парламенті. Це цілком реально, адже до нього впевнено перетікають голоси партії соціалістів, до того Макрон може скористатися новою роллю президента й пролобіює свою політсилу.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *