Дональд Туск: “Не буде суверенної Європи без незалежної України”

Президент Європейської Ради Дональд Туск жорстко відповів президенту Франції Еммануелю Макрону на його заяви про відновлення стратегічних відносин з Росією. Він заявив, що не буде ніякої суверенної Європи без стабільних Балкан та незалежної України.

Про це Туск сказав під час промови у Європейському Коледжі в Брюгге (Бельгія) з нагоди початку нового навчального циклу, повідомляє Укрінформ.

“Тепер про президента Франції, який є одним із беззаперечних лідерів Європейського Союзу, нашою надією на майбутнє, і моїм добрим другом. Я хотів сказати йому, що поділяю його мрію про дійсно суверенну Європу. Переконаний, що ми здатні зробити це, але лише за умови, що ми будемо діяти, як суверенні. Не так, як це було нещодавно у випадку із розширенням ЄС. Не буде ніякої суверенної Європи без стабільних Балкан, інтегрованих з рештою континенту. І не буде суверенної Європи без незалежної України. Наша жорстка та змістовна позиція по Росії була першим висловленням, – так чітко і одностайно, – нашого суверенітету. Ми маємо продовжувати цей шлях”, – наголосив президент Європейської Ради.

Також він розкритикував позицію Макрона щодо відновлення стратегічних відносин з Росією.

Нагадаємо, що президент Франції в інтерв’ю для видання “Економіст” заявив про “європейську ідентичність” Росії та підтримав поновлення стратегічних відносин з Москвою.

Раніше Дональд Туск закликав Росію звільнити всіх українських політв’язнів.

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.