До України їде чеський прем’єр у російській краватці

В Чехії – скандал. Тамтешній прем’єр-міністр Андрей Бабіш під час урочистостей 17 листопада з нагоди річниці Оксамитової революції з’явився на публіці у краватці в кольорах російського державного прапора.

Як розповідає портал novinky.cz,  чехи освистали Бабіша. В соцмережах люди стали ганьбити прем’єра. Нагадаємо, що президент Мілош Земан на свою інавгурацію у 2013 році також одягнув “російську краватку”.

Як пишуть чеські журналісти, на Національному проспекті у Празі Бабіш був у краватці в кольорах прапора РФ. А дещо пізніше до Національного музею прийшов уже в краватці в кольорах чеського стяга.

Чеський і російський прапори мають одинакові кольори, лише відрізняються порядком їх розміщення.  В російському — біла, синя і червона смужки, а у чеському — біла, червона і синя.

Напередодні, 16 листопада, в парку Летна у Празі мітингарі вимагали відставки прем’єр-міністра країни Андрея Бабіша. Організатор протесту — неурядова організація Million Moments for Democracy. На плакатах виднілися гасла: “Сором!”, “Йди у відставку!”.

Між тим, у понеділок і вівторок (18 -19 листопада) прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш разом з віцепрем’єром та міністром промисловості і торгівлі Карелом Гавлічеком та місією з 85 підприємців відвідає Київ під час дводенної поїздки. Отже, зустрічаємо чеха в “рсоійській краватці”?

Андрей Бабіш – підприємець-мільярдер, олігарх, політик-популіст антиєвропейського напряму, колишній член КПЧ. Прем’єр-міністр Чехії від 6 грудня 2017 року.

Власник великої мережі агрохімічних підприємств, двох щоденних газет і радіостанції. За інформацією ЗМІ, з 4-5 млрд доларів особистого статку він є другим за багатством громадянином країни. Журнал «Forbes» у 2015 вважав Бабіша «найбагатшим словаком” у світі.

З 2011 року є засновником і лідером партії «ANO 2011», яка на  на виборах 2017 року набрала найбільше голосів.

У 2014 -2017 роках. обіймав посаду міністра фінансів і першого заступника прем’єра. Був звільнений з посади у 2017 році за підозрою в шахрайстві та та протизаконному впливі на засоби масової інформації.

У червні 2019-го пройшла велика протестна акція у Празі за участю понад 250 тисяч осіб,  які вимагали відставки Бабіша.

Як повідомляло “Радіо Прага“, акцію було організовано товариством “Мільйон миттєвостей”.

Приводом для масштабних протестів стала кримінальна справа проти Бабіша за підозрою у шахрайстві з фондами ЄС. Стверджується, що сімейна фірма Бабіша отримала гроші від ЄС з порушенням закону. Єврокомісія також звинуватила прем’єра Чехії у конфлікті інтересів під час отримання дотацій для його холдингу Agrofert.

До речі, про захоплення західних політиків Московією. Ми не забули, як торік Путіна було запрошено на весілля очільниці МЗС Австрії Карін Кнайсль, яка вийшла замуж за бізнесмена Вольфганга Майлінгера. Сюди російський диктатор прибув по дорозі в Берлін. І не один. Він привіз із собою Кубанський козачий хор, який підспівував і підтанцьовував разом з Путіним на забаві ситої австрійської еліти.

Згодом опозиційні австрійські політики розкритикували отаку, більш ніж дивну, “дипломатію” австрійських керівників. Диктатор окуповує чужі землі, сіє смерть, катує в тюрмах українців, а йому європейські пани аплодують… І носять краватки із зображенням російського триколора.

Фото на головній: novinky.cz/Michaela

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *