Верховна Рада ухвалила закон про мову

Народні депутати ухвалили закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, який почали розглядати у другому читанні ще 28 лютого. За це рішення проголосували 278 парламентарів.

Перед голосування нардепам продемонстрували фільм, де до них звернулися письменники, поети, громадські активісти, вчені, актори, церковні діячі, які розповіли про важливість ухвалення закону про функціонування української мови.

Також до зали парламенту прийшов Патріарх Філарет, який перед цим у фільмі заявив, що церква наполягає на ухваленні закону про мову.

Крім того у залі був присутній третій президент Віктор Ющенко.

Спікер парламенту Андрій Парубій зазначив, що президент Петро Порошенко пообіцяв підписати цей документ.

Після ухвалення закону депутати аплодували стоячи, вигукували “Слава Україні!”, а потім заспівали гімн.

Повністю проти проголосувала фракція “Опозиційний блок”.

Нагадаємо, що Верховна Рада розпочала розгляд мовного законопроекту 28 лютого.
Документ визначає, що єдиною державною мовою є українська. Публічне приниження мови прирівнюватимуть до наруги над державними символами і будуть карати за законом – позбавлення волі до трьох років.  Після ухвалення “мовного закону” призначать уповноваженого з питань української мови і створять Нацкомісію зі стандартів української мови.

До законопроекту про українську мову було запропоновано понад 2000 правок. Документ “Про забезпечення функціонування української мови як державної” звучить як фіксація конституційної норми, регулює її обов’язкове вживання в державницьких і різних гуманітарних галузях і має, на думку законотворців, об’єднати країну.

Люди на площі під Верховною Радою зустріли прийнятий закон про державну мову оплесками і скандуванням “Слава Україні – Героям Слава!”. Націоналісти запалили фаєри. Акцію закінчили виконанням пісні “Смерека”.

Згодом до людей на площі вийшли спікер Парубій, Патріарх Філарет та автори закону.

На цю тему читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *