Рада дала згоду на арешт Добкіна

Верховна Рада розглянула подання ГПУ про зняття недоторканності та притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт народного депутата від “Опозиційного блоку” Михайла Добкіна.

Згоду на це вчора дав Регламентний комітет. Він став шостим парламентарем, на якого Генпрокуратура внесла до Верховної Ради подання про зняття депутатського імунітету.

У діях Добкіна, коли він був мером Харкова (2006-2010 роки) , Генаральна прокуратура вбачає ознаки умисної змови групи осіб для зловживання службовим становищем та сприяння шахрайству з метою заволодіння 78 га земельних ділянок територіальної громади міста Харкова нормативною вартістю понад 220 млн грн, які незаконно віддали одному з житлових кооперативів.

Першим слово бере Генеральний прокурор Юрій Луценко: просить Раду дати дозвіл на зняття імунітету з народного депутата Михайла Добкіна, а також на його затримання і арешт. Сума збитків становить понад 227 мільйонів гривень.

У запитаннях до Генпрокурора депутати проводять паралель між поданням на Добкіна і справою Довгого. І питають, чому з Дового лише знімали недоторканність, а Добкіна просять ще й арештувати.

Генпрокурор відповідає, що схема була майже однакова, однак у Харкові вкрали набагато більше землі. До того ж Довгий був секретарем, а Добкін міським головою, у Довгого не було можливості сприяти шахрайству, а у Добкіна – була.

Луценко запрошує Полякова й Розенблата зайти до керівника апарату Верховної Ради і забрати підозри. Поляков відповідає, що підозру забиратиме лише у НАБУ.

На трибуну виходить сам Михайло Добкін. Заявляє, що жодного документа, і жодного доказу не було пред’явлено. Луценко не називає ані третіх осіб, ані потерпілих від рішення Добкіна. Жодне рішення, жоден документ не скасовані судом і не заперечується прокурорами.

“У влади таке завдання – заховати мене в СІЗО і поставити галочку. Якщо мені це судилося, то нехай. Там теж живуть люди, і деколи вони не гірші, а навіть кращі, ніж ті, які не сидять. Я прошу проголосувати за зняття з мене причетності і сам буду голосувати за неї. Я готовий відповідати за свої вчинки і перед законом, і перед всій репресивною машиною, яку сьогодні представляє один з членів провладної коаліціі”, – заявляє Добкін.

Голова регламентного комітету Павло Пинзеник нагадує, що стоїть три питання: зняття недоторканності, залучення та арешт Добкіна.

Член “Опозиційного блоку” Юрій Вілкул виступає російською: “Кто убил Шеремета? Кто убил Бузину? Трагедия 2 мая в Одессе? Что мы видим? Власть, чтобы надавить на оппозиционного политика, достала закон от 1981 года, написанный Брежневым и сегодня власть, которая занимается три года декоммунизацией, вдруг достала советский закон. Добкин уже 7 лет не мэр, делу уже 9 лет. Сегодня создается опаснейший прецедент, когда любого голову, любого регионального лидера можно подвесить. Мы неудобны, Оппозиционный блок не голосует за многие вещи, но преследование по политическим мотивам не объединит страну. Страну объединит мир, рост пенсий и заработных плат”.

Ляшко пригадує, що на Генпрокуратуру виділили мільярди гривень, більше, ніж на медицину, спорт і культуру разом узяті. Діяти так – це будувати деспотію. “Хто не фінансує школи, той фінансує тюрми”.

“Бютівець” Сергій Соболєв закликає покарати російський фашизм і Михайла Добкіна.

Депутат-розбишака Володимир Парасюк демонструє фотографію, на якій Добкін, а поруч російські триколори. Закидає Добкіну смерть людей на Майдані і в АТО.

Останнім слово бере голова “Опозиційного блоку” Юрій Бойко коротко оголошує, що фракція буде голосувати проти.

Депутати голосують за зняття недоторканності та притягнення Добкіна до кримінальної відповідальності. 288 голосів “за”.

Затримання – 250 “за”. Арешт – 242 “за. Таким чином член “Опозиційного блоку” став єдиним з шести нардепів щодо яких було подання, якого беруть під арешт. Брати Добкіна під варту сьогодні не будуть Генпрокурор Юрій Луценко чекає Добкіна завтра в ГПУ о 14:00.

Добкіна в стінах Ради заарештовувати не стали, як це було в 2015 році з “радикалом” Ігорем Мосійчук. З трибуни генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що депутата завтра о 14:00 чекають в ГПУ для того, щоб реалізувати рішення парламенту.

Одразу після голосування Михайло Добкін зняв натільний хрест і віддав брату Дмитру. Першими підтримати Добкіна підійшли Нестор Шуфрич і Дмитро Святаш.

Потім Добкін сховався за колону в сесійній залі і комусь зателефонував по мобільному. До нього підійшла і потисла руку колишня бранка Кремля Надія Савченко.

“У лікарню не збираюся, картату ковдру брати не буду”, – наостанок заявив Михайло Добкін журналістам у кулуарах.

Фото Богдан Бортаков

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *