Через спротив Медведчука блокується продаж його яхти

Виникли проблеми з продажем на аукціоні за кордоном арештованої яхти Royal Romance Віктора Медведчука.

Причина у тому, що Аукціонний дім Troostwijk Auctions (Нідерланди) відмовився від продовження переговорів для підписання договору про організацію торгів.

Про це повідомила голова Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) Олена Дума.

“Маю новини щодо процесу реалізації люксової яхти «RoyalRomance» зрадника України медведчука, – зазначає у Телеграм-каналі Олена Дума. -30 квітня 2024 року Аукціонний дім Troostwijk Auctions (Нідерланди) своїм листом повідомив АРМА про відмову від продовження переговорів для підписання договору про організацію торгів. Зазначені причини ми не розголошуємо, оскільки вони є конфіденційними. Але вони точно повʼязані з супротивом медведчука.

Є і гарні новини – за умовами конкурсу, пропозиція щодо реалізації 92-метрової яхти “Royal Romance” 1 травня була передана учаснику, який посів II місце – це Аукціонний дім Boathouse Auctions (США).

АРМА вже отримало офіційне підтвердження від їх представників про початок переговорів. Наразі ми детально обговорюємо всі правові питання та юридичні запобіжники для проведення аукціону. Україна вперше зіткнулася з питанням реалізації арештованого активу такого масштабу за кордоном. Ми робимо все можливе і в занадто короткі строки, в тому числі звернулися до Офісу Генерального прокурора, правоохоронних органів України та органів влади Хорватії для продовження тимчасових заходів арешту, як це передбачено законодавством Хорватії. Яхта має бути реалізована, а кошти від її реалізації посилити обороноздатність України”.

Нагадаємо:

Хорватський окружний суд міста Спліт ухвалив рішення про передачу яхти Royal Romance  Медведчука Україні на підставі запиту про міжнародно-правову допомогу.

Кабінет Міністрів за ініціативи Агентства з розшуку та менеджменту активів удосконалив процедуру реалізації арештованих активів та впровадив можливість їх продажу за кордоном.

П’ятипалубна яхта Royal Romance завдовжки 92,5 метри була побудована відомою нідерландською суднобудівною компанією Feadship. Має басейн 4 на 12 метрів, розташований на головній кормовій палубі. На яхті розміщуються 14 гостей та 22 члени екіпажу. Також на ній є ліфт.

У 2020 році стало відомо, що Медведчук задекларував офшорну компанію Fregata Marine Ltd, якій належить одна з найдорожчих у світі яхт – Royal Romance орієнтовною вартістю $200 млн на свою дружину Оксану Марченко.

Кабмін 16 лютого погодив АРМА реалізацію 92-метрової яхти Royal Romance, що належить сім’ї Віктора Медведчука та знаходиться у Хорватії.

18 квітня закінчився термін прийняття документів для участі у конкурсному відборі юрособи, яка реалізовуватиме арештовану яхту Royal Romance Віктора Медведчука. Згідно із повідомленням, претендентів три.

Комісія з питань проведення конкурсного відбору юридичних осіб, які здійснюють реалізацію арештованих активів, обрала Troostwijk Auctions реалізатором яхти Медведчука Royal Romance.

Більше про Медведчука: Золотий вагон у лігві Медведчука. Що приховував від українців покидьок і зрадник (+відео)

Читайте також: Державні зрадники як явище, або Звідки беруться манкурти

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *